Przypomnijcie sobie intra wszystkich konsol PlayStation

PlayStation intro i logo
PS Vita PS2 PS3 PS4 PS5

Zaczęło się od pierwszego PlayStation… Konsole Sony już od wielu lat witają nas różnymi dźwiękami na start. Czas, aby sięgnąć po nutkę nostalgii.

Choć PS2 na zawsze pozostanie w moim sercu, Sony nawet w obecnej generacji wybrnęło całkiem nieźle.

Dźwięki intra do PlayStation

Pierwsza konsola PlayStation, która ukazała się (za pierwszym razem) w 1994 roku, była prawdziwym objawieniem. Fotorealistyczna niegdyś grafika dziś nie sprawia jednak już tak imponującego wrażenia. Z biegiem lat doczekaliśmy się jednak kolejnych iteracji sprzętu od Japończyków, dzięki któremu mogliśmy przeżywać wiele wspaniałych przygód.

Konsole od Sony zawsze miały jedną rzecz, która dla wielu stała się wręcz legendą. Niektórzy zapewne domyślają się, iż chodzi o dźwięk intra przy włączaniu konsoli bądź gry. Najwierniejsi fani z pewnością mogliby poprosić o „jedną nutkę” i od razu rozpoznać, z której generacji pochodzi melodia.

Nie zmienia to jednak faktu, iż usłyszenie wszystkich tych utworów powoduje gwałtowny powrót do dawnych lat, gdy dosłownie zalewa nas nostalgia. No dobra, przynajmniej ja tam mam, ale spodziewam się, że nie tylko. Poniżej znajdziecie świetne melodie od czasów PSX, przez PS2, PS3, PSP, PS Vita, PS4 aż do aktualnej generacji, czyli PS5.

Dla niektórych klasyczna melodia z pierwszego PlayStation jest już taką legendą, że moglibyśmy ją porównywać m.in. z muzyką z Super Mario Bros. I właśnie dlatego przypominamy wyjątkowe wykonanie tego intra w wykonaniu a capella.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie