PlayStation nie ustaje w rozwijaniu sektorów PC i mobile. Potrzebne będą „dalsze inwestycje”

PlayStation nie zwalnia.
Mobile Newsy PC PS4 PS5

PlayStation może i nie chce porzucać swojej własnej konsoli, ale coraz silniej rozwija udział na PC i w segmencie gier mobile. Hermen Hulst wyjaśnia.

Coraz więcej gier od Sony pojawia się na PC i jest to z pewnością świetna wiadomość dla fanów gamingu „komputerowego”. Jeszcze w tym roku PeCetowcy mają doczekać się portu Uncharted 4 wraz z samodzielnym dodatkiem oraz Marvel’s Spider-Man: Miles Morales. Istnieje spora szansa, że wyjdzie również konwersja The Last of Us Part I. Nie oznacza to, że później katalog wydawniczy na PC będzie świecił pustkami.

Szef PlayStation Studios, Hermen Hulst, rozmawiał niedawno z Reuters. Wyjaśnił dziennikarzom, iż firma nie zamierza zwolnić z ekspansją na komputery osobiste. Jakby tego było mało – ma pojawiać się coraz więcej gier mobile. Te osadzone będą w uniwersach najpopularniejszych marek od PlayStation.

Dalsze inwestycje w obszary, które wzmocnią ekspansję na PC, na mobile i w usługi live, na pewno jest dla nas taka możliwość.

– wyjawił Hermen Hulst

Niestety, nie rozwinął tego tematu. Tak naprawdę ciężko teraz określać, o co dokładnie mu chodzi, gdy mówi o „dalszych inwestycjach”. Nie wiemy więc, czego mogą dotyczyć i o jakiej skali mowa. Jest to jednak jednoznaczne zapewnienie, że gier od studiów PlayStation na PC będzie pojawiać się więcej.

W sumie nie ma się czego dziwić, bo ostatnie przecieki również wskazują na kolejne konwersje. Horizon Forbidden West ma doczekać się wersji na komputery osobiste, a samodzielny projekt z tego uniwersum będący grą multiplayer także ma pojawić się na PC. Niedawno głośno było o porcie Returnal, a przed paroma dniami potwierdzono Sackboy: A Big Adventure.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie