PlayStation 5 za 9 złotych? To nie promocja, tylko próba oszustwa

PlayStation 5 w promocji? To oszustwo
Newsy PS5

Wielu graczy szuka PlayStation 5 w promocji. Ciekawe oferty da się znaleźć w elektrosklepach i nie tylko, choć na niektóre należy szczególnie uważać. Przykładem może być pewna strona na Facebooku, która informuje o promocji na PS5. Zgodnie z postem, najnowszą konsolę Sony da się teraz kupić za jedynie 9 zł i to w dobrze znanej sieci sklepów. Gdzie haczyk? Jest to oczywiście oszustwo.

Promocja na PlayStation 5 za 9 zł? Uważaj, to oszustwo

Od jakiegoś czasu niektórzy użytkownicy platformy Facebook w Polsce natrafiają na nietypową stronę. Profil o nazwie Discount Center Poland informuje o zaskakująco korzystnej ofercie w sieci sklepów Media Markt. W jej ramach można zakupić konsolę PlayStation 5 w promocji za cenę zaledwie 9 złotych. Post składa się z grafiki rzekomo poświadczającej o wiarygodności oferty, nie brak też opisu. Ten został napisany w dość dziwny sposób i tłumaczy nam, że „Sony pragnie pozyskać większą liczbę klientów, dlatego sprzedaje 500 konsol za jedynie 9 zł”.

Dziwna promocja na PlayStation 5
Dziwna promocja na PlayStation 5

Jak podaje serwis demagog.pl, profil ten jest zarządzany przez konto z Pakistanu i nie ma nic wspólnego z oficjalną komunikacją Sony czy marki PlayStation w Polsce — podobnie zresztą jak z siecią sklepów Media Markt. Na ogłoszenie musicie szczególnie uważać. Wszystko przez link, który zachęca nas do szybkiego wykonania zakupu. Wszak taka okazja nie potrwa wiecznie, prawda?

Najpewniej „proces zakupowy” będzie wiązał się z zainfekowaniem naszego komputera, utratą środków z karty lub kradzieżą naszych danych osobowych. Nie ma oczywiście mowy o zakupie konsoli taniej, bo promocja to zwykły scam, czyli oszustwo. Warto pamiętać, że w tym wypadku „autorzy” liczą na ludzką naiwność i to, że ktoś nawet z ciekawości skusi się. 9 złotych to najmniej, ile można na tym stracić.

Promocja na PS5? Tylko oficjalne źródła

Jeżeli interesuje was zakup konsoli PS5 w promocji, to warto korzystać z oficjalnych źródeł. Tak się składa, że co jakiś czas informujemy was o ciekawszych ofertach na zakup sprzętu Sony. Promocje na gry i konsole znajdziecie w naszym specjalnym dziale, gdzie codziennie pojawiają się nowe i warte uwagi oferty. W tym również te dotyczące konsol PS5.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie