PlayStation 5 – 10 teraflopów mocy i premiera w 2018 roku?

Sony musi ostro odpowiedzieć na Project Scorpio.

Uważa tak analityk Damian Thong, który trafił w swoich prognozach przewidując z wyprzedzeniem nie tylko PlayStation 4 Slim, lecz również PS4 Pro. Twierdzi on, że premiera PlayStation 5 może nastąpić w drugiej połowie 2018 roku.

Konsola miałaby dysponować mocą znacznie przebijającą Project Scorpio od Microsoftu. Podczas gdy amerykańska platforma to 6 teraflopów, Thong wróży, że PS5 zaszczyci nas mocą na poziomie ponad 10 teraflopów.

To naprawdę ogromna różnica, lecz czy przewidywania analityka i tym razem się sprawdzą? Według niego Sony nie będzie długo czekać na wprowadzenie konsoli przebijającej Project Scorpio i już prowadzi zaawansowane prace nad nową maszyną.

Przypominamy, że niedawno na temat premiery PlayStation 5 wypowiadał się również Michael Pachter, który ma nieco odmienne zdanie i nie sądzi, że Sony tak szybko zafunduje nam PS5. Jak sądzicie, który ekspert trafi ze swoimi prognozami?

Pachter: PS5 najwcześniej w 2019 roku. Sony nie zareaguje nową konsolą na Project Scorpio

Pod koniec tego roku Microsoft wypuści na rynek Project Scorpio, czyli najmocniejszą konsolę, jaka znajdzie się na rynku. Czy Sony odpowie na taki krok, skoro niedawno zaserwowało graczom PS4 Pro? Takie pytanie padło w kierunku znanego analityka Michaela Pachtera.

Microsoft nie wymienia Xboxa One, tylko robi upgreade swojej konsoli. Więc nie, Sony nie zaskoczy nas nowym sprzętem w 2018 roku. Możliwe, że dostaniemy PS5 w 2019 roku lub może w 2020 roku, kiedy to Microsoft wypuści Xbox Two. Dalej powinniśmy dostawać nowe konsole w odstępie trzech lat, a gry z wcześniejszych generacji będą z nimi kompatybilne – twierdzi Michael Pachter cytowany przez serwis Gamepur.

Sądzicie, że przewidywania analityka się sprawdzą? Tymczasem czekamy na oficjalną prezentację Project Scorpio, która nastąpi na czerwcowych targach E3 2017.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.