Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Tagi:

PlayStation 4 – złożenie konsoli w jednej z fabryk trwa 30 sekund

Nikkei Asian Review opublikowało ciekawy raport dotyczący fabryki Sony w Kisarazu. Okazuje się, że jest ona w stanie wypuszczać jedną konsolę PS4 co 30 sekund.

Raport na stronie Nikkei Asian Review dotyczy fabryki w japońskim Kisarazu. Z artykułu wynika, że proces montowania PS4 w kompletną całość jest niemal w pełni zautomatyzowany.

Linię produkcyjną o długości 31,4 metrów obsługuje czterech pracowników, z których dwójka wykłada płyty główne na taśmę, a dwójka pakuje gotowe konsole – reszta (czyli wszystko pomiędzy) jest dziełem maszyn. W fabryce w Kisarazu działają 32 roboty Mitsubishi Electric; 26 z nich zajmuje się precyzyjnymi czynnościami, takimi jak mocowanie kabli, taśm i innych elastycznych komponentów.

Obecnie nie wiadomo, czy fabryka w Kisarazu będzie składać także kolejne PlayStation. Nie jest to wykluczone; przedstawiciele Sony już nieraz zapewniali, że pomimo pandemii urządzenie trafi do sklepów na całym świecie w terminie – producent będzie więc na pewno potrzebował automatów, które to wszystko złożą na czas. Premiera PS5 planowana jest na okres świąteczny 2020.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się