Tajemnicza nowa aktualizacja GTA IV. Teorie, co może zmieniać

Rockstar skupia swoje moce na GTA V oraz nadchodzącym Red Dead Redemption 2, lecz dba również o starsze gry. Patch do GTA IV wylądował niespodziewanie i jest owiany tajemnicą.

Serwis Gaming News 24 zauważył, że na konsoli Xbox One udostępniony został patch do GTA IV, który zajmuje prawie 580 MB przestrzeni na dysku twardym. Aktualizacja pobiera się automatycznie podczas próby włączenia gry.

GTA VI – premiera i miejsce akcji nowego Grand Theft Auto. Nieoficjalnie

Nie wiadomo niestety, co nowy update do GTA IV tak praktycznie zmienia, choć w sieci pojawiło się już kilka prawdopodobnych teorii. Pierwszą i zdecydowanie najpewniejszą jest to, że łatka zwiększa wydajność GTA IV na Xbox One, które uruchamiamy na konsoli w ramach wstecznej kompatybilności. Warto wspomnieć, że w marcu zeszłego roku Rockstar wypuścił łatkę do GTA IV dla Xbox One, która właśnie się tym zajmowała. Deweloper opublikował wówczas changelog, na którym znajdowała się pozycja: Wprowadzono aktualizację GTA IV na Xbox One, która naprawia kilka ogólnych błędów i poprawia niektóre aspekty gry dostępnej w programie zgodności wstecznej. Możliwe, że nowy patch wprowadza kolejne poprawki. Tylko dlaczego tym razem Rockstar nie przedstawia listy zmian?

Milczenie producenta prowadzi do kolejnej, bardziej tajemniczej teorii, którą opisuje Gaming News 24. Według serwisu, Rockstar może szykować specjalną niespodziankę na 10 rocznicę wydania GTA IV, które zadebiutowało na konsolach Xbox 360 oraz PlayStation 3 w dniu 29 kwietnia 2008 roku. W przyszłym miesiącu tytuł będzie miał dziesiątkę na karku i kto wie, czy z tej okazji nie zobaczymy czegoś specjalnego.

Na forum Reddit pojawiają się również wersje, jakoby patch do GTA IV na Xbox One poprawiał działanie gry na Xbox One X lub był związany z licencjami na niektóre utwory w grze.

Jeśli pobraliście łatkę i coś zauważyliście, dajcie znać w komentarzach!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: