Nintendo ma dziwny patent na kolejnego pada

Nintendo Switch Pro - na zdjeciu zwykły Nintendo Switch wkładany do docka
Switch

Gdzie najlepiej szukać informacji o nowościach technologicznych gigantów branży growej? Zdecydowanie warto udać się z łopatą na stos patentów, by odszukać w ich morzu kilka perełek. Jedną z nich jest nowe znalezisko w oceanie zwanym „Nintendo”.

Nowym patentem Nintendo jest kolejny kontroler, który możecie zobaczyć na grafice poniżej. Na jego ślady natrafił użytkownik Twittera SilyTweet5. Sam w swoim wpisie pyta, czy to będzie nowy Pro Controller, a ja muszę niestety ostudzić jego oczekiwania. Najpewniej urządzenie jest czymś na wzór pada stworzonego z myślą o grach z konsoli N64, które od niedawna są dostępne w ramach droższego pułapu NSO.

Można tak stwierdzić m.in. po układzie klawiszy oraz po tylnym prostokątnym bloczku, którym cechuje się właśnie pad z N64. Wprawne oczy zauważą, że brakuje kilku klawiszy i gałki analogowej po środku, o trzech uchwytach nie wspominając. W pierwszej chwili pomyślałem, że być może po prostu będzie się tam wsuwało Joy Cony, by utworzyć podobną do oryginału budowę.

Nintendo Switch - patent nowego kontrolera, przekrój
Przekrój nowego kontrolera z patentu Nintendo – źródło: espacenet.com

Niestety, pozostałe zdjęcia dyskwalifikują mój pomysł, ponieważ ukazują resztę konstrukcji w całej swojej okazałości. Nigdzie nie zobaczymy żadnych slotów to wsunięcia Joy Conów, co za tym idzie najpewniej nowy pad nie miałby wszystkich przycisków. Brzmi to tak dziwnie, że być może Nintendo ma jeszcze inny pomysł na swój patent.

A Wy jak sądzicie? Czym jest nowe kontroler stworzony z myślą o Switchu?

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie