Nintendo Switch 2 coraz bliżej? Konsola może nie oferować nawet ekranu OLED

Nintendo Switch 2 coraz bliżej. Nowe informacje | Newsy - PlanetaGracza
Newsy Switch

Nintendo Switch 2 może być coraz bliżej zapowiedzi. W sieci pojawiły się nowe przecieki, tym razem dotyczące ekranu urządzenia. Niestety, nie brzmią one jakoś szczególnie dobrze.

Jakiś czas temu głośno było w sieci o plotkach, wedle których Nintendo Switch 2 ma zniszczyć PlayStation 5 i Xbox Series X. Konsola miałaby oferować znacznie ulepszony ray-tracing, a podobno obsługiwałaby natywnie nawet Far Cry 7. Poźniej jednak zapał fanów wielkiego N nieco ostudzono, bo znany analityk wróży brak rewolucji. No, na pewno już aż tak wielkiej.

Nintendo Switch 2 bez rewolucji, ale w tym roku

Na łamach Bloomberg pojawiły się kolejne przecieki i domysły na temat sprzętu. Ten oferować ma rzekomo 8-calowy ekran… LCD. Tak, dobrze czytacie, mowa o ekranie LCD, a nie OLED. To po części ma sens, bo premiera Switcha OLED pokazała, że fani faktycznie są skłonni kupić drugą wersję konsoli, aby dostać ulepszony ekran. Dla japońskiej korporacji późniejsze ulepszone wydanie może okazać się więc kolejną żyłą złota.

Szkoda tylko, że na premierę sprzęt ma nie oferować ekranu OLED. Nadal popularny jest stareńki już, ale nadal świetny Switch OLED, a Steam Deck w tej wersji również zdobywa coraz większą liczbę entuzjastów. Nintendo to jednak Nintendo, które ma swoich zatwardziałych fanów, stawiających na gry ekskluzywne, a nie na samą moc ich konsol.

Informacje te pojawiły się w związku z przypuszczeniami analityka z firmy Omdia Hiroshiego Hayase. Jego badania koncentrują się na małych i średnich wyświetlaczach, a coroczne prognozy opiera na kontrolach z firmami w łańcuchu dostaw. Znalazł informacje o tym, że to Sharp w ubiegłym roku donosił, iż dostarcza panele LCD i ściśle współpracuje z producentem nadchodzącej konsoli, która znajdowała się wówczas na etapie badań i rozwoju. Sharp w przeszłości współpracował z Nintendo, a nawet produkował Switcha w trakcie pandemii.

Nie jest to więc nic oficjalnego, ale istnieje spora szansa, że domysły te mogą okazać się prawdziwe. Co ciekawe, Nintedo skomentowało to doniesienia. Firma stwierdziła, że… nie ma co komentować. Hayase uważa ponadto, że Nintendo Switch 2 wyjdzie w tym roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie