Deweloperzy tworzą już gry na Nintendo Switch 2. Nowa konsola nadchodzi?

Nintendo Switch 2
Mobile Newsy Switch

W najnowszej ankiecie branżowej część deweloperów potwierdziła, że pracuje już nad grami na Nintendo Switch 2. Choć nie otrzymaliśmy oficjalnej zapowiedzi, to pewne jest, że nowa konsola Nintendo nadchodzi. Jest to jednocześnie jeden z najbardziej wyczekiwanych sprzętów przez twórców gier na świecie.

Nintendo Switch 2. Pierwsze gry już w drodze

Najnowsza ankieta opublikowana przez GDC rzuca sporo światła na sytuację w branży gier wideo na świecie. Deweloperzy z całego świata odpowiedzieli na kilka pytań, m.in. o to, na jaką platformę tworzą obecnie gry. Na pierwszym miejscu z aż 66% odpowiedzi wylądował PC. Następne w kolejności są PlayStation 5 i Xbox Series X|S (odpowiednio 35 i 34%), a dalej uplasował się Android oraz iOS. Co ciekawe, z wynikiem 8% odpowiedzi w wynikach pojawił się następca konsoli Nintendo, czyli nienazwany jeszcze Switch 2.

Oznacza to, że już teraz powstają gry na nadchodzącą konsolę japońskiej firmy. Nie wiemy jeszcze co zaoferuje ten sprzęt, ani kiedy zostanie wydane. Najpewniej niedługo przyjdzie nam zobaczyć zapowiedź i kto wie, może premiera nastąpi jeszcze w tym roku. O tym, kiedy wyjdzie Switch 2, pisaliśmy całkiem niedawno. Niektórzy analitycy sądzą, że premiera nastąpi w drugiej połowie 2024 roku.

Co ciekawe, wielu deweloperów mocno ekscytuje się nadchodzącym sprzętem od Nintendo. Jaka będzie nowa konsola? Jedne plotki sugerują całkiem dużą moc obliczeniową, inne, że będzie to jedynie ewolucja, nie zaś rewolucja. Na pewno znowu będziemy mieli do czynienia z przenośnym urządzeniem, jak miało to miejsce w przypadku pierwszej odsłony. Co więcej, konsola ma kosztować 400 dolarów — o 100 więcej, niż wyceniona na premierę została „jedynka”.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie