Nawet Sony nie wie, dlaczego PS4 sprzedaje się tak dobrze

Podczas targów Gamescom ogłoszono, że w ciągu 9 miesięcy od premiery konsolę kupiło 10 milionów osób.

Sony nie wyobrażało sobie, że PlayStation 4 zyska tak dużą popularność. Prezes koncernu Shuhei Yoshida przyznał, że nawet on nie wie, dlaczego jest tak dobrze.


To jest po prostu poza naszą wyobraźnią. Jesteśmy oczywiście bardzo szczęśliwi, lecz również trochę zaniepokojeni, ponieważ nie rozumiemy w pełni, co się dzieje – powiedział Yoshida w wywiadzie dla Eurogamer.net.

Sony oczywiście stara się sprawdzić, kto sięga po ich nową konsolę. Jakiś czas temu marketingowcy koncernu przeprowadzili badania opinii publicznej i odkryli, że osoby kupujące PS4 nie posiadały wcześniej ani PlayStation 3, ani żadnej innej konsoli minionej generacji.

– Jak tylko widzimy, że sprzęt sprzedaje się za dobrze, instynkt podpowiada nam, że powinniśmy być zaniepokojeni o przyszłą sprzedaż. Co, jeśli rynek się nasyci? To naprawdę przerażająca perspektywa – podkreślił Yoshida. Dlatego zamiast cieszyć się z dobrych wyników sprzedaży należ zrozumieć jeszcze, kim są posiadacze PS4, dlaczego kupują konsolę oraz jak z niej korzystają.

 

 

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

  • Krygus

    to przez YLOD na ps3 🙁

8 Shares
Share8
+1
Tweet