Najlepsze premiery marca. Tych trzech gier nie możesz przegapić

premiery gier marzec
Publicystyka

Już z daleka słychać wrzawę, to premiery gier na marzec! Będzie radość, trzy wesela, a na każdym mocna giera – na konsolach i PC.

Często powtarzam sobie w myślach, że trzeba cieszyć się z małych rzeczy. Dwie stówy znalezione nieopodal siedziby PIS-u, pensja przez pomyłkę wysłana podwójnie, błąd cenowy na PS5 zaklepany w sklepie… To są niezwykle miłe chwile w życiu, ale jest coś co przebija po stokroć wszystkie, o ile jesteś graczem. Gdy w kalendarzu nagle dostrzeżesz zbliżającą się datę premiery produkcji na którą czekasz latami, wtem poczujesz się bardziej niż milionerem. To uczucie droższe od pieniędzy, lepsze od podwójnie wstrząśniętego martini z dwiema oliwkami. Dawno nie przeżywaliście podobnych emocji? Zaraz to naprawimy!

Akurat w marcu debiutują gry idealne na gamingową imprezę. Nie będę Wam referować wszystkich tytułów, bo jeszcze zwariujecie od natłoku nowości. Natomiast wybiorę najlepsze, od których ciarki dostają gęsiej skórki, oczy płoną niczym ogniki, a ręce drżą jak w 3. stadium choroby Parkinsona. Tak, zaraz opowiem o rzeczach przyjemnych dla oczu i uszu, i wątpię, byście mogli obojętnie reagować, choćby na ich tytuły. No to wio!

Najlepsze premiery gier marzec – TOP 3


Resident Evil 4 Remake

ZAMÓW – Wersja PS5 | Wersja PS4 | Wersja XSX

Capcom powraca niczym syn marnotrwany, po 18 latach oddaje wielki szacunek 4. części Resident Evil i robi to po mistrzowsku. Zrobili odświeżenie, które wymyka się sztywnym definicjom i znanym metodom odcinania kuponu od sukcesu. Co jest wprost nie do uwierzenia, nowe wydanie jest lepsze od oryginału i mamy na to dowody. Na metacriticu solidne 93/100 w opinii mediów, co samo w sobie stanowi zachętę dla ludzi nawet nieobytych z marką. Aczkolwiek to mimo wszystko survival-horror dla fanów, którzy teraz mogą złapać się za głowę z powodu liczby zmian windujących stary projekt ponad konkurencyjne debiuty.

Graficznie Resident Evil 4 zmienił się nie do poznania. Efekty wizualne z o wiele wyższej ligi, co od razu rzuci się w oczy to szczegółowość hiszpańskiego miasteczka, realistyczne tekstury drewna, kamieni, błota, roślinności. Co zaś się tyczy modeli postaci, teraz są stworzone na modłę next-gena. Niektórych twarzy możemy nie rozpoznać, bo jednak kilkanaście lat różnicy dzieli remake i pierwotną wersję, ale to bardziej zaleta niż wada. Większy akcent pada na głębie obrazu, szerszy zakres kolorów (wcześniej było dość szaro-buro), spotęgowanie makabrycznych kadrów. To oczywiście przenika także do sfery walki, nadając jej bardziej upiorny charakter przez wzgląd na poprawę realizmu. Co warto nadmienić, oprócz solidnej kosmetyki, Capcom rozbudował rozgrywkę o niedostępne wcześniej modele przeciwników i mechaniki, jak np. parowanie ataków nożem czy interakcję z nowymi przedmiotami.

The Sims 4: Razem raźniej

ZAMÓW – Wersja pudełkowa PC | Kod aktywacyjny PC

W The Sims 4 życie simów jest nowelą, a my jesteśmy jej scenarzystami. Mimo oferowanej swobody, która aktualizuje się wraz z dodatkami do gry, wciąż zauważamy pewne ograniczenia w etapach dorastania podopiecznych. I tu wkracza kolejne rozszerzenie Razem raźniej – uzupełnia ważną lukę w pierwszych latach dzieciństwa. Dodatek rozbudowuje opcje symulacji o nowe aktywności z dziećmi, jak również relacje zachodzące między pociechami a ich rodzicami. Do wyboru pojawią się opcje wspólnego spędzania czasu w celu zacieśnienia więzi rodzinnych – przykładowo wycieczka do kina, spacery na molo, wyprawa na ryby. Aby odpowiednio rozwijać cechy społeczne będzie możliwość rozpoczęcia interakcji również z sąsiadami.

Atrakcje, które Wam opisałem, będą rozgrywać się w nowej lokalizacji, miasteczku San Sequoia. To miejsce z charakterystycznymi dzielnicami, gdzie każda z nich wyróżnia się zarówno architekturą i funkcją społeczną. Będziemy spędzać tam czas w odmienny sposób, i nie tylko w ramach organizacji czasu wolnego dla dzieciaczków. W grę wchodzą też obowiązki dorosłych, praca zawodowa i wydarzenia zarezerwowane stricte tylko dla nich. Łączy się to także z wprowadzeniem dodatkowych czynników wpływających na ich nastrój i profil psychologiczny. Nasze simy mogą popaść w kryzys i przenosić problemy na życie towarzyskie.

Metroid Prime Remastered

ZAMÓW – Wersja Nintendo SWITCH

Premiery gier na marzec na koniec uzupełnimy produkcją niepozorną, ale jak za chwilę się przekonacie, bardzo ważną w kontekście jakości. Metroid Prime Remastered jest aktualnie najlepszym tytułem 2023, i jednocześnie najważniejszym tegorocznym exclusivem na Nintendo Switch. Co jest takiego wyjątkowego w przygodowej grze akcji? Abstrahując od gatunku, twórcy należycie przyłożyli się do odrestaurowania 20-letniej gierki z GameCube’a, nie odbierając jej ani grama klimatu.

Niby remaster a pracy wykonali na poziomie (pół)remaka – odświeżenie zawiera wyostrzone tekstury otoczenia, bogatsze w detale modele przeciwników, nowe efekty świetlne i cząsteczkowe, co ma niemały wpływ na poziom wrażeń wizualnych. Natomiast rozgrywka, ku chwale oryginału, została praktycznie nietknięta. Rozwiązywanie zagadek środowiskowych, walka z kosmicznymi kreaturami z perspektywy pierwszej osoby i eksploracja obcej planety nadal mają w sobie to coś, co nie pozwala przesiąść się na konkurencyjne gry. Może sekret tkwi w tym, że trochę wyprzedzała swoje czasy i niektóre pomysły w ogóle się nie zestarzały – weterani na bank pamiętają możliwość transformacji w kulę i ciekawy system rozwijania broni. To jest ta jedna z gier, w której nuta nostalgii bezbłędnie działa w połączeniu z lepszą grafiką.

Źródło: Materiał powstał we współpracy z RTV Euro AGD

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie