Polskie filmy na Netflix. TOP 10 produkcji, które trzeba zobaczyć

Arkadiusz Jakubik w filmie Kler, który można obejrzeć w kategorii polskie filmy na Netflix
Filmy PG Exclusive Publicystyka

Wybraliśmy najlepsze polskie filmy, jakie możecie obejrzeć na Netflixie. Platforma obfituje bowiem w doskonałe produkcje, z których możemy być naprawdę dumni.

10. Fuga (2018)

Thriller psychologiczny Agnieszki Smoczyńskiej opowiada o Alicji cierpiącej z powodu fugi dysocjacyjnej. Kobieta nie pamięta, kim jest, nie wie nic na temat własnej przeszłości. Po pewnym czasie odnajduje ją rodzina, lecz Alicji trudno uwierzyć w to, że prowadziła kiedyś inne życie. Z czasem docierają do niej jednak strzępki wspomnień, które układają się następnie w przerażającą całość.

Film oparto na prawdziwych historiach chorych, którzy zetknęli się z fugą dysocjacyjną, czyli zaburzeniem objawiającym się nieświadomą ucieczką od obecnej sytuacji życiowej. Osoba z fugą potrafi odnaleźć się daleko od domu, nie pamiętając żadnych wydarzeń ani osób z dotychczasowego otoczenia. Często, podobnie jak w sytuacji Alicji w prezentowanym filmie, rodzina rozpoznaje zaginioną osobę dopiero po apelu mediów. Człowiek dotknięty zaburzeniem musi wówczas odnaleźć się w zupełnie nowym dla siebie świecie.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie