MultiVersus - walka na arenie

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

MultiVersus to już żadna tajemnica. Warner Bros. pokazało bijatykę z kultowymi postaciami

Potwierdziły się plotki na temat MultiVersussmashopodobnej bijatyki, w której gracze pokierują postaciami z najróżniejszych dzieł popkultury. Nie zabrakło gwiazd kojarzonych z komiksów, kreskówek i seriali aktorskich.

Adventure Time, DC Comics, Scooby Doo, Tom i Jerry, a nawet Gra o Tron. Te i więcej licencji uświadczycie na poniższym zwiastunie, który przedstawia najważniejsze założenia produkcji. Nie zabrakło masy ujęć prosto z silnika gry. Zobaczcie, „z czym się je nowego Smasha”:

MV skupia się na rozgrywce w kooperacji, gdzie gracze wcielają się w najróżniejszych bohaterów świata popkultury i stoczą razem na arenach walki. Postacie mają specjalne umiejętności, których część zyskuje na wykorzystaniu w walce drużynowej.

MultiVersus - lista postaci - PG
Lista obecnie znanych postaci

Sam nie jestem jednak przekonany do jednej kwestii. MultiVersus ma być oparte o model biznesowy free to play, co oznacza, że każdy będzie mógł w nią zagrać bez ponoszenia jakichkolwiek opłat. Twórcy będą natomiast zarabiać na mikropłatnościach, które m.in odblokują dostęp do nowych skórek. Oczywiście w przyszłych aktualizacjach pojawi się też znacznie więcej kojarzonych twarzy.

Gra zadebiutuje w 2022 roku na PC, PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X i S. Jeśli posiadacie kilka z wymienionych sprzętów, powinien ucieszyć Was wspierany pełny cross play i dzielenie progresji między platformami. Już teraz można zapisać się do beta testów, przechodząc w to miejsce.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 64 reviews)
Excellent42%
Very good5%
Average2%
Poor1%
Terrible50%