Robot wyczyści krew w Mortal Kombat 1. Wszystko dzięki nowym konsolom

Kitana walczy Liu Kang w Mortal Kombat 1
Newsy PC PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S

„Wraz z nową generacją jesteśmy w stanie pokazać znacznie więcej interakcji” – podkreśla Thiago Gomes, dyrektor artystyczny w NetherRealm.

W trakcie trwającego Comic-Conu w San Diego wyszło na jaw kilka ciekawych faktów dotyczących nadchodzącej bijatyki. Twórcy wyjaśniają, że zarówno PlayStation 5, jak i Xbox Series X/S pozwolą na zaprezentowanie bardziej szczegółowych animacji i detali w modelach postaci i planszach.

Jak mówi Gomes, w NetherRealm: Nowe konsole mają o wiele więcej mocy, dzięki której możemy pokazać o wiele więcej interakcji, w tym na przykład małego roota, który czyści poziom z krwi. Jak można zauważyć na najnowszych materiałach z gry chodzi m.in. o szwy na kostiumie Li Mei czy reagujące na nasze poczynania otoczenie. Jednym z przykładów był „żywy” las, jednocześnie zapewniono fanów, że powrócą klasyczne areny.

Współtwórca Mortal Kombat, Ed Boon podczas panelu dyskusyjnego zdradził kolejną nowość w grze: Mamy bardzo rozbudowane doświadczenie dla jednego gracza, o którym nie możemy teraz rozmawiać. Jak dodaje: To całkowicie nowy i ekscytujący projekt. Poza dyskusją na temat technikaliów ujawniono, że powracający klasyczni bohaterowie, tacy jak Li Mei, Tanya czy Baraka będą dostępni w podstawowej wersji gry.

Mortal Kombat 1 zadebiutuje na komputerach, PlayStation 5, Xbox Series X/S i Nintendo Switch już 19 września.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie