Minecraft 1.18 - aktualizacja - grafika będąca tłem w launcherze - PG

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Minecraft 1.18 jednak szybciej! Rewolucyjna aktualizacja jeszcze w tym miesiącu

Mojang zrobił fanom swojej największej produkcji miły prezent. Premiera aktualiazacji 1.18 do Minecraft nie pojawi się, jak pierwotnie zakładano, w grudniu, a pod koniec listopada. Co przyniesie ze sobą Caves & Cliffs: Part II?

Aktualizacja Minecraft 1.18 (druga część aktualizacji jaskiń i klifów) przewidziana jest na 30 listopada 2021 roku. Na ten moment nie jest znana dokładna godzina wejścia update’u na serwery gry. To jedna z najbardziej rewolucyjnych aktualizacji tej kanciastej produkcji, ponieważ świat gry zmieni się nie do poznania pod wieloma względami.

Mojang skupił się w niej na ogromnych zmianach dotyczących silnika generowania świata. Od teraz wysokość budowania zwiększy się o 64 kratki w górę i w dół. Jest to powiązane z dodaniem zupełnie nowych jaskiń, a także zdecydowanie wyższych gór. Masa nowych biomów będzie czekać na odkrycie dosłownie za kilka dni. Uwaga – dalej możecie grać na swoich już stworzonych jaskiniach. Dodatkowe tereny wygenerują się nawet w miejscach, w których już byliście, więc czeka Was masa dodatkowej eksploracji.

Niestety, deweloperzy ponownie odłożyli w czasie temat archeologii, sakiewek, kozich rogów, Wardena i bezprzewodowego sygnału redstone. Wiadomym jest, że te dwa ostatnie elementy przewidziane są na wersję 1.19. Miejmy wszyscy nadzieję, że to już ostatnie przesunięcie debiutu tych wyczekiwanych nowości.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 64 reviews)
Excellent42%
Very good5%
Average2%
Poor1%
Terrible50%