Minecraft 1.18 jednak szybciej! Rewolucyjna aktualizacja jeszcze w tym miesiącu

Minecraft 1.18 - aktualizacja - grafika będąca tłem w launcherze - PG
Mobile PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Mojang zrobił fanom swojej największej produkcji miły prezent. Premiera aktualiazacji 1.18 do Minecraft nie pojawi się, jak pierwotnie zakładano, w grudniu, a pod koniec listopada. Co przyniesie ze sobą Caves & Cliffs: Part II?

Aktualizacja Minecraft 1.18 (druga część aktualizacji jaskiń i klifów) przewidziana jest na 30 listopada 2021 roku. Na ten moment nie jest znana dokładna godzina wejścia update’u na serwery gry. To jedna z najbardziej rewolucyjnych aktualizacji tej kanciastej produkcji, ponieważ świat gry zmieni się nie do poznania pod wieloma względami.

Mojang skupił się w niej na ogromnych zmianach dotyczących silnika generowania świata. Od teraz wysokość budowania zwiększy się o 64 kratki w górę i w dół. Jest to powiązane z dodaniem zupełnie nowych jaskiń, a także zdecydowanie wyższych gór. Masa nowych biomów będzie czekać na odkrycie dosłownie za kilka dni. Uwaga – dalej możecie grać na swoich już stworzonych jaskiniach. Dodatkowe tereny wygenerują się nawet w miejscach, w których już byliście, więc czeka Was masa dodatkowej eksploracji.

Niestety, deweloperzy ponownie odłożyli w czasie temat archeologii, sakiewek, kozich rogów, Wardena i bezprzewodowego sygnału redstone. Wiadomym jest, że te dwa ostatnie elementy przewidziane są na wersję 1.19. Miejmy wszyscy nadzieję, że to już ostatnie przesunięcie debiutu tych wyczekiwanych nowości.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie