Aktualizacja Minecraft 1.17 - moby z gry

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Aktualizacja Minecraft 1.17 już w przyszłym tygodniu. Oto lista najważniejszych zmian

Już na początku przyszłego tygodnia swoją premierę będzie miała aktualizacja Minecraft 1.17. Pierwotnie ten update miał dodać zdecydowanie więcej, jednakże z powodu pandemii twórcy zdecydowali się podzielić go na dwie części.

Choć gracze spodziewali się, że pierwsza część Caves & Cliffs wyjdzie dopiero pod koniec obecnego miesiąca, okazuje się, że pobierzemy ją na swoje dyski już 8 czerwca. Przypomnijmy, że sam patch został podzielony na dwa etapy, a pierwszy z nich skupi się na w zasadzie wszystkim wcześniej zapowiadanym poza zmianą systemu generowania świata. W mojej ocenie jednak aktualizacja Minecraft 1.17 i tak doda wiele cennych zmian. Caves & Cliffs Part II zostało zaplanowane na grudzień 2021. Przyjrzyjmy się, co takiego zobaczymy w tej najpopularniejszej grze wszechczasów już w przyszłym tygodniu.

Aktualizacja Minecraft 1.17 – najważniejsze nowości:

  • Dodano 3 nowe moby: aksolotl, koza i glow squid. Z tego ostatniego otrzymamy świecący tusz, który podświetli nasz tekst na tabliczkach oraz użyjemy go do stworzenia podświetlanych ramek na przedmioty.
  • Dodano nową rudę – miedź. Stworzymy z niej bloki, które będą zmieniać swój kolor w zależności od utlenienia. Proces ten będziemy mogli zatrzymać, woskując klocek przy pomocy plastra miodu.
  • Ze wspomnianej miedzi będzie można zbudować między innymi piorunochrony, które będą przyciągać pioruny. Po trafieniu błyskawicą w blok ten zasili pobliski redstone.
  • Dodano świeczki, które zrobimy w 16 różnych kolorach. Co lepsze, możemy ich użyć jako źródło oświetlenia albo postawić na torcie, tworząc z niego wariant urodzinowy.
  • Pod ziemią odnajdziemy geody ametystów. Będziemy mogli hodować te kamienie, gdyż będą po czasie się rozrastać. Stworzymy z nich nowe bloki, w tym specjalny rodzaj szkła, który nie będzie przepuszczał światła.
  • Dodano lunetę, którą stworzymy przy pomocy sztabek miedzi i ametystu. W końcu gracze otrzymają możliwość przybliżania obrazu bez modyfikacji takich jak Optifine.
  • Zmieniono drop rud żelaza i złota. Od teraz dostaniemy z nich surowe żelazo i złoto, które dopiero przepalimy w piecu. Aby pozyskać blok rudy żelaza lub złota, będziemy musieli użyć kilofu z enchantem Silk Touch.
  • Dodano drzewka azalii, a wraz z nimi bloki ukorzenionej ziemi, która się pod wspomnianą rośliną pojawi. Sadzonki azalii mają dwa warianty – zwykły i kwiecisty.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się