Minecraft - Steve z wilkiem idzie przez świat, w tle inne moby

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Minecraft przyciąga pół miliarda graczy. Pomogła w tym chińska wersja gry

Kultowy już Minecraft trzyma przy sobie aktualnie gigantyczną liczbę graczy. Sukcesowi produkcji pomogła chińska wersja gry.

Hit od legendarnego Notcha stale ewoluuje i raczy swoich fanów nowymi aktualizacjami. Przejęcie przez Microsoft pozwoliło Minecraftowi znacznie się rozwinąć, co powinno cieszyć miłośników blokowego świata.

Pomimo ponad dekady na karku, „najpopularniejsza gra świata” bez wątpienia wciąż zasługuje na swój przydomek. Znany analityk – Daniel Ahmad – podzielił się na Twitterze ciekawą statystyką.

Chińskie wydanie Minecrafta zebrało aktualnie 400 milionów zarejestrowanych użytkowników. Gra zaliczyła w tym roku najszybszy przyrost w historii, zdobywając tym samym 100 milionów nowych użytkowników. W Chinach Minecraft jest dostępny na PC i urządzenia mobilne.

Co ciekawe, płatna wersja gry sprzedała się poza Chinami w ilości „jedynie” 200 milionów egzemplarzy. Wychodzi więc na to, że większość graczy Minecrafta pochodzi z Azji, co może zaskakiwać.

Oczywiście do statystyk nie wliczymy spiraconych kopii gry, a z nimi wartość ta jeszcze bardziej zbliżyłaby się do miliarda graczy. Z jednej strony takie liczby robią wrażenie, jednak czy kogoś to w ogóle dziwi?

Minecraft to niekwestionowany fenomen branży gier wideo, który możemy już spokojnie porównać do Pokemonów, Mario i Call of Duty. Nie każdy w niego grał, ale praktycznie wszyscy o nim słyszeli.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się