Middle-earth: Shadow of Mordor ma w sobie potencjał

W internecie ukazał się 8-minutowy fragment gameplay’a, produkcji studia Monolith Productions, która rozgrywa się w tolkienowskim Śródziemiu

W grze przyjdzie nam wcielić się w  Taliona, który dysponuje ponadnaturalnymi umiejętnościami, jakie z cała pewnością ułatwią mu zmagania z hordami sługusów Saurona. Zyskał je dzięki zjawie, która po śmierci obdarzyła go mocą, by mógł dokonać zemsty.


Oprawa graficzna prezentuje się miło dla oka, sugestywnie budując klimat. Walki prezentują się dynamicznie, będąc urozmaicane sekwencjami QTE. Wysoki poziom brutalności, którą ociekają potyczki z przeciwnikami, sugeruje, że nie jest to tytuł przeznaczony dla najmłodszych odbiorców.

Mechanika także wygląda obiecująco, dzięki dużym możliwościom wpływania na rozgrywkę, nie powinna dopaść nas rutyna. Na załączonym filmiku przejawia się to w momencie pojmania goblina, którego można zamordować bądź też wykorzystać w celach szpiegowskich. Swoboda działania i dowolność w wypełnianiu dostępnych zadań, zapewnić powinna sporą dozę nieliniowości. Data premiery została ustalona na 2014 rok.

Elementy skradankowe i wartka akcja, komponują się całkiem nieźle:

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

0 Shares
Share
+1
Tweet