Microsoft prezentuje HoloLens, czyli hologramy dla każdego!

Gadżet ma współpracować z nową wersją Windowsa.

Podczas dzisiejszej konferencji Microsoftu zapowiedziano już, że niektórzy z nas dostaną Windows 10 za darmo, a po systemie oprowadzi nas znana z serii Halo Cortana. Jeśli ominęliście tego newsa, zapraszamy tutaj.

Kolejną ciekawą informacją prosto z konferencji jest HoloLens. To urządzenie do rozszerzonej rzeczywistości, które pozwoli wyświetlać hologramy na różnych płaszczyznach. Takie okulary zawierają oprócz soczewek, odpowiadających za wyświetlanie obrazu, zestaw czujników, głośniczki oraz elektronikę generującą hologramy.


HoloLens będzie niezależne od innych urządzeń, co oznacza, że nie będziemy musieli rozstawiać w pokoju żadnych dodatkowych kamerek, ani podłączać okularów pod komputer. Bez tego zagłębimy się w wirtualny świat. Dostępne będzie również oprogramowanie Holo Studios, które pozwoli tworzyć własne hologramy.

HoloLens ma współpracować z Windows 10, lecz nie wiadomo, czy urządzenie pojawi się na rynku wraz z debiutem nowego systemu. Co potrafią takie okulary? Dzięki nim zobaczymy grafikę nałożoną na rzeczywistość. Podczas prezentacji przedstawiono korzystanie ze Skype oraz Minecrafta urządzonego we własnym domu.

HoloLens-(3) HoloLens-(1)

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

9 Shares
Share9
+1
Tweet