Microsoft pracuje nad nowym Gears of War

Wystarczy zwrócić uwagę na niedawną wypowiedź jednego z przedstawicieli studia.

Niedawno Microsoft podał, że rozszerza usługę Xbox Game Pass o kolejne tytuły premierowe. Popularność usługi przełożyła się na rozszerzenie dostępu do usługi w przeciągu trzech miesięcy do 40 krajów na całym świecie, natomiast comiesięczne aktualizacje katalogu tytułów w abonamencie rozbudowały ofertę Game Pass do ponad 150 gier. Usługa Xbox Game Pass będzie obecnie obejmować wszystkie wydawnictwa własne Microsoft Studio na konsole Xbox, na równi z ich datą premiery rynkowej. Oznacza to, że zaczynając od premiery gry Sea of Thieves, zaplanowanej na 20 marca tego roku, gracze będą mieć wybór pomiędzy zakupem gry na własność lub uzyskaniem dostępu do tytułu w ramach miesięcznego abonamentu.

Co ważne, Phil Spencer z Microsoftu zapytany o Xbox Game Pass, prawdopodobnie przez przypadek wygadał się na temat planów wydawniczych. Otóż powiedział, że usługa będzie rozszerzona nie tylko o State of Decay 2 czy Crackdown 3, ale również o gry, które ukażą się w przyszłości jak Gears of War i Forzy. Planem wydawcy jest udostępnienie ich w ramach Game Pass w tym samym czasie, kiedy ukażą się w sprzedaży.

Cóż, można więc powyższą wypowiedź potraktować jako zapowiedź kolejnej odsłony Gears of War. Czy ktoś z was miał wątpliwości, że ona powstanie?

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.