Marvel’s Spider-Man jednak z transferem zapisów na PS5

0 komentarzy

Insomniac Games zmieniło zdanie co do przenoszeniu zapisów w Marvel’s Spider-Man z PlayStation 4 na PS5. Studio wprowadzi stosowną łatkę po premierze.

Jakiś czas temu na studio Insomniac Games spadła fala krytyki, kiedy to ogłoszono, że odświeżone Marvel’s Spider-Man nie pozwoli na przeniesienie zapisanych stanów gry z PS4 na PS5. Nic dziwnego, że gracze byli wściekli, bo dość mocno ogranicza to możliwość kontynuowania przygody na nowej generacji konsol.

Insomniac najwyraźniej zmieniło zdanie i zdecydowało się na wprowadzenie takiej możliwości w nadchodzącej aktualizacji. Dodatkowo łatka wprowadzi do wersji na PS4 trzy kostiumy z odświeżonego Spider-Mana.

Aktualizacja pojawi się w grze w okolicach Święta Dziękczynienia, czyli pod koniec listopada.

Remaster trafi do edycji specjalnej gry Spider-Man: Miles Morales i będzie można go nabyć tylko i wyłącznie wraz z kontynuacją przygód człowieka-pająka. Światowa premiera Miles Morales zaplanowana jest na 12 listopada, a w Polsce gra pojawi się dopiero 19 listopada wraz z konsolą PlayStation 5.

Co ciekawe, odświeżenie przygód Petera Parker nie ograniczy się tylko do podbicia rozdzielczości i odblokowania klatek. Do gry trafi technologia ray-tracing i całość wzbogaci się o jeszcze lepszą oprawę, która i tak wyglądała świetnie już na PS4.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się