Świetny horror w końcu po polsku. Spolszczenie Man of Medan od fanów dla graczy

man of medan spolszczenie
PC

Brak odpowiedniej lokalizacji językowej w Man of Medan było ciosem dla polskich graczy. Na szczęście powstało darmowe spolszczenie.

Nie od dziś głośno manifestujemy swoje niezadowolenie w związku z grami, które na premierę nie miały polskiej wersji językowej. Wyjątkowo źle niektórzy twórcy potraktowali nas w przypadku horrorów AAA, z dużą rozpoznawalnością i zasięgiem marketingowym. Najbardziej można to było odczuć wraz z debiutem Resident Evil: Village – po dziś dzień nie dostaliśmy żadnej oficjalnej informacji, która wyjaśniłaby podjętą decyzję. Podobny zawód czeka nas na początku 2023, gdy na PC i konsolach pojawi się odświeżony Resident Evil 4, bez choćby polskich napisów.

Muszę jednak przypomnieć, że nie tylko Capcom zachowywał się bezpardonowo w stosunku do Polaków. W 2019 do sprzedaży trafiła pierwsza część antologii The Dark Pictures i również tu nie pofatygowano się o lokalizację językową. Prawdopodobnie przez to Man of Medan, jak i kolejne odsłony serii interaktywnych horrorów, przeszły bez większego echa. Od dziś nieco zapomniana gra może wrócić do łask polskich graczy, bo po 3 latach od premiery wyskoczyło fanowskie spolszczenie na PC.

Plik jak i instrukcję do zmiany języka w grze znajdziecie na forum strony grajpopolsku. Co prawda, autorzy nie pokusili się jeszcze o klasyczny instalator automatycznie podmieniający napisy, ale nie powinniście się obawiać jakichkolwiek trudności z zastosowaniem łatki językowej. Wystarczy przenieść jedno archiwum z miejsca w miejsce i cieszyć się dialogami oraz opisami w grze, które można zrozumieć bez słownika angielskiego.

Na koniec trochę rozbudzę Wasze oczekiwania z nieoficjalną polską edycją The Dark Pictures. Prawdopodobnie nie będzie to jednorazowa akcja i w przyszłości twórcy spolszczenia opracują napisy dla Little Hope i pozostałych części. Jeśli chcecie zwiększyć szansę na to, aby zrealizować ten plan, to możecie przesłać kilka złotych, przechodząc pod ten link.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie