Lords of the Fallen – wyciekła możliwa data premiery przepięknego soulslike’a

Lords of the Fallen - wyciekła data premiery oczekiwanej gry
Newsy PC PS5 Xbox Series

Lords of the Fallen ma ponoć faktycznie zadebiutować w tym roku. Na Twitterze pojawiły się nieoficjalne informacje ujawniające datę premiery.

The Lords of the Fallen zostało przechrzczone na to samo, tyle że bez “the”, sugerując jakoby, iż po prostu reboot osadzony w tym samym świecie, bez zbędnych udziwnień i dorzucania “dwójki” do tytułu. Oryginał miał swój urok, choć pewien bug uniemożliwił mi dalszą rozgrywkę i od gry po prostu się odbiłem. Mimo wszystko jego następca od Hexworks zapowiada się obłędnie. Jeżeli nie wierzycie, rzućcie tylko okiem na przepiękne screeny czy genialny zwiastun.

Unreal Engine 5 robi swoje, a pełnoprawne RPG/soulslike na tym silniku może porządnie zachwycić. Czy jednak deweloperom uda się rzucić rękawicę Elden Ring? Wiecie, dziś gatunek soulslike opanowany jest przez niezależnych deweloperów, a gracze wyraźnie zaczynają być trochę tym przesyceni. Na szczęście LofF zapowiada się na tyle dobrze, że aktualnie nie martwią mnie takie problemy.

Tylko kiedy sami sprawdzimy grę w akcji? Wychodzi na to, że CI Games nie kłamało, gdy obiecywało, iż tytuł wyjdzie w tym roku. Insider Aggiornamenti Lumia, który w przeszłości dawał już celne “strzały” z przeciekami, podzielił się datą premiery gry; ta podobno została zaplanowana na 13 października tego roku. W praktyce oznacza to niemały problem dla wydawcy. To w końcu bardzo zatłoczony okres roku, gdy co dwa – trzy tygodnie mamy premierę kolejnej gry AAA, w tym następnych części popularnych marek. CI Games musi być pewne swego.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie