Fantastyczny zwiastun The Lords of the Fallen z fragmentami rozgrywki. Mroczniejsze Elden Ring?

The Lords of the Fallen dostało zaskakująco świetny zwiastun
Newsy PC PS5 Xbox Series

The Lords of the Fallen będzie czymś zupełnie innym od pierwowzoru. Na The Game Awards 2022 zaprezentowano nowy zwiastun produkcji, który budzi pozytywne skojarzenia.

Pierwsza część polskiego Lords of the Fallen była w miarę udaną, ale nieszczególnie przekonującą wariacją na temat raczkującego wtedy gatunku soulslike. Ja bawiłem się świetnie, ale tytułu nigdy nie ukończyłem – w pewnym momencie napotkałem na buga, który uniemożliwił mi dalszą zabawę. Mam jednak z grą w większości pozytywne skojarzenia, choć z pewnością nie był to tytuł idealny.

The Lords of the Fallen

Teraz nad swoistym rebootem gry pracuje nie polskie City Interactive, a należącego do nich Hexworks (oddziały w Bukareszcie oraz w Barcelonie). Wydaje mi się, że deweloperzy mają wielkie ambicje, bo próbują stworzyć kolejne wielkie RPG osadzone w otwartym świecie. W końcu nie unikną przy tym skojarzeń z wybitnym i docenionym Elden Ring.

Na TGA 2022 pokazano nowy zwiastun gry z fragmentami rozgrywki. Tytuł na ten moment zapowiada się naprawdę dobrze i znacznie różni się od oryginału. To akurat dość dobrze, bo twórcy pracują nad własnymi ideami, ale opierając się na lore, które już przed laty wydawały mi się niezwykle ambitne i ciekawe. Co z tego wyjdzie? Dowiemy się… kiedyś tam, bo gra nie ma obecnie daty premiery. Spodziewam się jednak, iż ta nastąpi w 2023 roku, o ile wszystko pójdzie dobrze.

Deweloperzy już wcześniej obiecali postawienie na znacznie bardziej mroczny klimat i głębszą historię. Jako krzyżowiec udamy się do spowitych ciemnością krain w celu zniszczenia plugawego bóstwa.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie