Londyn i Los Angeles dołączają do ligi Overwatch

Londyn i Los Angeles dołączają do ligi Overwatch
Newsy PC PS4 XOne

Poznaliśmy kolejne drużyny.

Dzisiaj zarząd Overwatch League ogłosił sprzedaż licencji nowym drużynom. Jack Etienne, założyciel organizacji e-sportowej Cloud9, stworzy zespół w Londynie. Stan i Josh Kroenke, liderzy branży sportowej, stworzą zespół w Los Angeles.

Overwatch League to pierwsza globalna liga e-sportowa z drużynami reprezentującymi całe miasta, która obejmie rozgrywki zawodowe na światowym poziomie w grę spółki Blizzard Entertainment – Overwatch. W zeszłym miesiącu zarząd ligi ogłosił sprzedaż licencji pierwszym siedmiu drużynom – należącym do przedsiębiorców oraz organizacji z branży sportowej, e-sportowej i technologicznej – które reprezentować będą miasta na całym świecie, od Bostonu po Szanghaj. Dzisiejsza wiadomość oznacza, że liga obejmie drużyny z Azji, Europy oraz Ameryki Północnej, w tym dwa zespoły z Los Angeles.

Start Overwatch League zaplanowany jest na koniec tego roku. Oficjalne okienko na podpisanie kontraktu z zawodnikami na sezon pierwszy rozpoczęło się 1 sierpnia i potrwa do 30 października 2017.

Gracze zarabiać będą minimum 50 000 USD rocznie, ponadto zostanie między nich rozdzielone przynajmniej 50% dodatkowych zysków wypracowanych przez drużyny z tytułu awansu do play-offów i za udział w innych wydarzeniach ligowych. Drużyny muszą zapewnić graczom ubezpieczenia zdrowotne, plany emerytalne i rentowe, jak również zakwaterowanie i miejsce do treningów na czas trwania sezonu, które będą spełniać profesjonalne standardy wyznaczone przez zarząd Overwatch League.

Źródło: Blizzard

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie