Life by You bardziej rozwinięte od The Sims. Wsparcie modów dla dorosłych i “świat z samymi gejami”

Life by You bardziej rozwinięte od The Sims. Pełna dowolność i mody 18+
Newsy PC

Life by You ma zaoferować pełne wsparcie, w tym dla modów od 18 lat. Twórcy starają się stworzyć grę bardziej rozwiniętą od The Sims i z pełnymi możliwościami personalizacji.

W serwisie PC Gamer pojawił się bardzo ciekawy wywiad z Rodem Humble, jednym z twórców The Sims, a aktualnie osobą w dużej mierze odpowiedzialną za Life by You. Ma to być zupełnie nowa gra w stylu Simsów. Konkurencji jest mało, EA ma monopol, więc nic dziwnego, że i Paradox chce uszczknąć trochę dla siebie. W tym miejscu znajdziecie najnowsze materiały z gry.

Life by You z pełną dowolnością dla gracza

W trakcie rozmowy Humble przyznał, że mierzy wysoko. Deweloperzy mają ponoć zagwarantować pełną dowolność w kształtowaniu świata gry i to gracz ma być w centrum uwagi. Personalizacja nie dotyczy jedynie postaci czy budynków. Gracze wpłyną m.in. na preferencje seksualne NPC-ów, a bogate opcje mają umożliwić nawet stworzenie świata, w którym wszyscy są zainteresowani konkretną osobą.

Domyślnie wszystkie ustawienia dotyczące płci, odcieni skóry i preferencji seksualnych są ustawione przeze mnie. Ale kiedy tworzysz swoją grę, możesz zmienić je w dowolny sposób przez procenty. Więc jeśli myślisz: “chcę zrobić świat, w którym jest pełno ludzi, którzy po prostu zakochują się we mnie, a ja jestem jedynym seksualnym obiektem w tym świecie”, możesz to zrobić.

– tłumaczy Rod Humble

Oczywiście oznacza to też, że “możesz stworzyć świat, w którym wszyscy są gejami albo są niebinarni”. Humble podkreśla również, że wiele osób jest dziś wymęczonych klasycznym podziałem na “role płci”, więc każdy zdefiniuje wszystko po swojemu. Twórcy opierają się na społeczności Północnej Kalifornii, ale równie dobrze za pomocą paru prostych ustawień gracze zmienią go w m.in. Meksyk. Choćby za pomocą koloru skóry czy dostosowania wieku NPC-ów.

Tak dla nagości, nie dla telemetrii

Co więcej, twórca gry obiecuje również pełne wsparcie dla modów, w tym tych 18+. Humble zdaje sobie sprawę, że to jedna z najbardziej popularnych kategorii modów do Simsów i nie chce nikogo ograniczać. Gra ma być “specjalnie zaprojektowana” tak, aby implementacja ich była możliwa. Podstawowa rozgrywka również ma oferować brak cenzury nagości. Ciekawostką jest fakt, że Life by You ma nie zbierać żadnych danych od graczy.

Ludzie na całym świecie często używają life simów, aby zbadać, na przykład, swoją seksualność. Na przykład, hej, jak bym się czuł, mając dzieci, albo umawiając się z facetem lub dziewczyną? Więc to bardzo ważne dla tej społeczności, w tym dniu i wieku, aby wiedzieć, że jest to prywatne doświadczenie. Nie ma w grze telemetrii zbierającej dane, które mogłyby, na przykład, trafić do wrogiego rządu.

– podkreśla deweloper

Wzmianka o “wrogim rządzie” wydaje się co najmniej dziwaczna. EA zbiera dane graczy, które później “ubiera” w ciekawe statystyki, ale Life by You tego nie zaoferuje. I choć nie wiem, czy takie informacje mogą wpłynąć do “wrogiego rządu”, teoretycznie wydaje się to i tak dużym atutem. W końcu w dzisiejszym świecie prywatność to jedna z najważniejszych wartości.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie