Layers of Fears to jednak Layers of Fear. Nowy zwiastun ujawnia okres premiery polskiego horroru

Layers of Fear - pierwsze recenzje remake'u nie pozostawiają wątpliwości
Newsy PC PS5 Xbox Series

Miało być Layers of Fears, a ostatecznie wyszło jednak Layers of Fear. Zmiana nazwy nie jest jednak jedyną nowością, jaką niesie za sobą zwiastun.

Bloober Team jest aktualnie koszmarnie zajętym studiem gamingowym. Deweloperzy pracują obecnie nad paroma pozycjami, a jedną nawet niedawno ogłosili. Do tego Silent Hill 2 Remake, czyli swoisty test dla twórców, którzy powinni porzucić okowy gier indie i wydać doświadczenie w pełni AAA. No i nie zapominajmy o Layers of Fears, tfu – Layers of Fear.

Gra, jak ujawniono już wcześniej, jest tak naprawdę swego rodzaju remake’iem poprzednich części. Otrzymamy więc dostosowane do next-genów doświadczenie z ciepło przyjętej “jedynki” (która teraz nazywa się tak samo, co właśnie remake) i “dwójki” wraz z zestawem wszelkich DLC-ów i rozszerzeń. Twórcy jednak już wcześniej potwierdzili, że czekają nas również nowości. Jedną z nich ma być cały nowy rozdział poświęcony latarni morskiej. Jeżeli twórcy inspirowali się filmem Roberta Eggersa, jestem kupiony w zasadzie z miejsca!

Wygląda to naprawdę ładnie, a krótki urywek właściwej rozgrywki nastraja pozytywnie. Z pewnością będzie bardzo klimatycznie, choć z drugiej strony obawiam się nieco, czy fabularne rozszerzenie wystarczy, aby przekonać do gry tych, którzy już wcześniej ukończyli poprzednie części. Mam nadzieję, że jednak będzie warto poświęcić na ten tytuł parę (lub paręnaście) godzin. W końcu powstać ma również film oparty na IP.

No dobra, zapewne czekacie jeszcze na datę premiery – tytuł nie dostał konkretnego dnia. Ujawniono, że Layers of Fear ma ukazać się w czerwcu 2023 roku. Zapewne bliżej premiery poznamy ostateczny dzień debiutu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie