Krzysztof Krawczyk na muralu w Opolu

Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

Krzysztof Krawczyk upamiętniony na muralu. W stylu GTA Vice City

Już dziś w Opolu będzie miało miejsce odsłonięcie muralu Krzysztofa Krawczyka. Wydarzenie zaplanowano podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki.

Mural znanego polskiego wokalisty, który zmarł w kwietniu 2021 roku, stworzono na ścianie kamienicy przy ulicy Krakowskiej 34A w Opolu. Jeszcze przed oficjalnym odsłonięcie, do sieci wyciekły zdjęcia przedsięwzięcia. Fani gier mogą się tutaj z pewnością dopatrzyć analogii do GTA Vice City, zarówno jeśli chodzi o stylistykę, klimat jak i kolory. Skąd taki pomysł?

Autorem projektu jest Bruno Neuhamer, który nawiązał w swojej pracy do życia Krzysztofa Krawczyka, kiedy ten przebywał w USA – koncertując między innymi w Chicago, Las Vegas i Indianapolis. Był to koniec lat 70. i niemal całe lata 80. GTA Vice City z kolei pokazuje akcję osadzoną w fikcyjnym mieście na Florydzie roku 1986.

W konkursie na mural zgłosiło się 25 twórców. Wyboru tej jednej dokonali przedstawiciele prezydenta miasta oraz menadżer i przyjaciel Krzysztofa Krawczyka – Andrzej Kosmala. Wśród osób oceniających projekty, nie zabrakło też ludzi reprezentujących środowisko artystyczne.

Źródło: NaTemat / Twitter

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się