Krzysztof Krawczyk upamiętniony na muralu. W stylu GTA Vice City

Krzysztof Krawczyk na muralu w Opolu
Newsy

Już dziś w Opolu będzie miało miejsce odsłonięcie muralu Krzysztofa Krawczyka. Wydarzenie zaplanowano podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki.

Mural znanego polskiego wokalisty, który zmarł w kwietniu 2021 roku, stworzono na ścianie kamienicy przy ulicy Krakowskiej 34A w Opolu. Jeszcze przed oficjalnym odsłonięcie, do sieci wyciekły zdjęcia przedsięwzięcia. Fani gier mogą się tutaj z pewnością dopatrzyć analogii do GTA Vice City, zarówno jeśli chodzi o stylistykę, klimat jak i kolory. Skąd taki pomysł?

Autorem projektu jest Bruno Neuhamer, który nawiązał w swojej pracy do życia Krzysztofa Krawczyka, kiedy ten przebywał w USA – koncertując między innymi w Chicago, Las Vegas i Indianapolis. Był to koniec lat 70. i niemal całe lata 80. GTA Vice City z kolei pokazuje akcję osadzoną w fikcyjnym mieście na Florydzie roku 1986.

W konkursie na mural zgłosiło się 25 twórców. Wyboru tej jednej dokonali przedstawiciele prezydenta miasta oraz menadżer i przyjaciel Krzysztofa Krawczyka – Andrzej Kosmala. Wśród osób oceniających projekty, nie zabrakło też ludzi reprezentujących środowisko artystyczne.

Źródło: NaTemat / Twitter

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie