Poznaliśmy długość Jurassic World: Dominion. Najdłuższy film całej serii

mały dinozaur w kadrze z filmu Jurassic World: Dominion
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy

Wygląda na to, że widzowie wybierający się na Jurassic World: Dominion będą musieli nastawić się na wyjątkowo długi film.

A ściślej – najdłuższy ze wszystkich dotychczasowych produkcji franczyzy. W przypadku najnowszej części czekają nas bowiem 2 godziny i 26 minut akcji. Do tej pory rekord należał ex aequo do filmów Jurassic World: Upadłe królestwo oraz Zaginiony świat: Jurassic Park, które trwały po 2 godziny 9 minut. Najkrótszą tytułem należącym do franczyzy jest natomiast Jurassic Park 3 – w tym przypadku widzowie otrzymali zaledwie półtoragodzinny film.

Długość Jurassic World: Dominion nie powinna dziwić, sądząc po tym, czego dowiedzieliśmy się z opublikowanych już zwiastunów. W produkcji będzie bowiem nie tylko okazja do poznania kolejnych gatunków dinozaurów; znajdzie się ponadto czas dla rodziny, a nawet na spotkanie po latach. Na ekranach pojawią się bowiem aktorzy z oryginalnego pierwszego filmu, który zapoczątkował całą serię: Sam Neill jako Alan Grant, Laura Dern jako Ellie Sattler, a także Jeff Goldblum jako Ian Malcolm.

Oprócz wspomnianych już doskonale znanych z Parku Jurajskiego twarzy w obsadzie pojawią się m.in. Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Dichen Lachman, Daniella Pineda, Campbell Scott, Omar Sy, Justice Smith, a także DeWanda Wise.

Film wejdzie do kin 10 czerwca 2022 roku.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie