Jeszcze w tym miesiącu Microsoft zaprezentuje DirectX 12

0 komentarzy

Szczegóły poznamy dokładnie 20 marca w ramach imprezy Game Developers Conference.

Tego dnia spotkanie poprowadzi Anju Gosali. Początek o godz. 20 czasu europejskiego. Będzie ono zatytułowane DirectX: ewolucja graficznej platformy Microsoftu. Tajniki wykorzystania zmodyfikowanego Direct3D przedstawi natomiast Max McMullen. Dzięki wspomnianej technologii gry mają działać znacznie szybciej. Mowa jest także o zredukowaniu obciążeń procesorów i oddaniu deweloperom większej kontroli nad sprzętem – widać tu pewną analogię do technologii AMD Mantle.

Najnowszy DitectX odpowiedzialny za generowanie doskonalszej grafiki i dźwięku, będzie wspierał PC konsole Xbox, a także tablety i telefony. Partnerami cyklu wykładów są następujące firmy: Nvidia, Intel, AMD i Qualcomm Snapdragon.

W internecie nie brak spekulacji, że zaprezentowanie DirectX 12 służy temu, by przygotować grunt pod Windowsa 9. Plotki mówią, że konkretne informacje o systemie operacyjnym poznamy już w kwietniu.

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się