Liczba sprzedanych kopii Minecrafta na PC dobiła do 14 mln!

Wydany przez studio Mojang AB tytuł schodzi jak świeże bułeczki. Zaledwie w ciągu kilku ostatnich dni sprzedano 200 tys. sztuk.

Wersje konsolowe również sprzedają się całkiem nieźle. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że są dostępne na rynku krócej, niż edycja na blaszaki. Minecrafta na konsolę PS3 zakupiło już blisko milion użytkowników (gra obecna jest na konsoli Sony zaledwie od 5 tygodni). W przypadku konsoli X-box 360, do portfeli sięgnęło około 6 mln fanów budowania konstrukcji z sześciennych bloków.

Co zaś się tyczy wersji przenośnej (Minecraft Pocket Edition), wydanej na tabletach i komórkach z systemem Android i w App Storze, również trudno nie winszować twórcom. Aż 7,3 miliona miłośników mobilnego sprzętu sięgnęło po produkt Markusa Perssona (rozpoznawalnego jako Notch) .


Minecraft to kultowy tytuł, dający olbrzymią swobodę w kreowaniu wirtualnych światów, gdzie jedynym ograniczaniem jest nasza wyobraźnia:

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

3 Shares
Share3
+1
Tweet