Horizon Zero Dawn w perspektywie pierwszej osoby? Moder odmienił grę

0 komentarzy

Fan Horizon Zero Dawn przygotował bardzo ciekawą modyfikację gry. Zdolny gracz uruchomił przygodę Aloy w perspektywie pierwszej osoby.

Niech rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie marzył o wprowadzeniu jakiejś nietypowej modyfikacji do swojej ulubionej gry. Modowanie różnorakich tytułów to już standard w społeczności graczy i nikogo chyba już nie jest w stanie zadziwić kreatywność tych najbardziej uzdolnionych moderów.

Często nie trzeba specjalnie kombinować, aby całkowicie odmienić dany tytuł. Czasami wystarczy tylko… zmienić perspektywę. Moder Speclizer zajmuje się wprowadzaniem drobnych zmian do gier na PS4 i zabawą kamerą w poszczególnych produkcjach.

Gracz opublikował niedawno filmik, w którym zaprezentował Horizon Zero Dawn w perspektywie pierwszej osoby. Przygoda widziana oczami Aloy jest właściwie nie do poznania. Zobaczcie sami.

Oczywiście zmiana perspektywy powoduje sporo problemów. Przez nietypową modyfikację nie uświadczymy dopracowanych animacji ataku i nieco trudniej nam będzie poruszać się po świecie Horizon.

Mimo wszystko eksploracja w widoku FPP robi naprawdę pozytywne wrażenie. Zwiedzanie świata widzianego oczami głównej bohaterki całkowicie odmienia wrażenia płynące z rozgrywki.

Nie wiemy jak Speclizer osiągnął taki efekt, ale najpewniej jest to sprawka zabawy z plikami gry. Kto wie, może doczekamy się grywalnej wersji modyfikacji dla pecetowego portu Zero Dawn?

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się