Horizon Zero Dawn jedną z najlepiej sprzedających się gier Sony

Horizon Zero Dawn - Aloy i orzeł
PC PS4 PS5

Szef PlayStation Studios przyznał, że Horizon Zero Dawn sprzedało się naprawdę dobrze. Łącznie gracze spędzili w niej ponad miliard godzin!

Imponujące wyniki, ale Horizon Forbidden West może przebić ten rekord.

Horizon Zero Dawn ze świetną sprzedażą

Hermen Hulst, szef PlayStation Studios, przyznał w krótkiej wiadomości na Twitterze, iż Horizon osiągnęło niezwykle imponujący wynik pod względem sprzedaży.

Wow, Horizon Zero Dawn oficjalnie sprzedało się w ponad 20 milionach egzemplarzy na całym świecie w wersji na PS4 i PC.

– informuje szef PS Studios, Hermen Hulst

To naprawdę imponujący wynik, który wskazuje, iż pierwsza część serii Horizon okazała się jedną z najlepiej sprzedających się gier Sony w historii. Oczywiście spora zasługa w tym także wersji na komputery osobiste. Wydana w 2020 roku konwersja potwierdziła wydawcy, że rynek PC jest niezwykle istotny.

Dowiedzieliśmy się również, że w „jedynce” łącznie spędzono ponad miliard godzin. Dość powiedzieć, że to wynik, który często jest nieosiągalny do wielu gier multiplayerowych. Nastawiony wyłącznie na singleplayer Horizon wciągnął przed ekran naprawdę spore grono graczy.

Ostatnia część God of War, która również trafiła na PC, sprzedała się łącznie w liczbie około 19.5 mln sztuk, wedle danych z sierpnia 2021 roku. Zapewne wersja PC znacznie podniosła te liczby i tytuł przekroczył próg 20 mln sprzedanych egzemplarzy. Niemniej GoW to kolejna część cenionego cyklu, a Horizon jest zupełnie nową marką.

My tymczasem możemy spodziewać się rychłej premiery Horizon Forbidden West. Recenzje w sieci wskazują, że faktycznie jest na co czekać.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie