Rozmiar Horizon Forbidden West na PS5 może przerazić posiadaczy PS4

Horizon Fornbidden West - Aloy
PS5

Nareszcie w sieci pojawiły się informacje na temat rozmiaru Horizon Forbidden West na konsolach obecnej generacji. Gra będzie zajmowała zawrotnie dużo mimo kompresji plików możliwej w przypadku produkcji tworzonych na PS5.

Jak czytamy w jednym z najnowszych wpisów na Twitterze PlayStation Game Size, Zakazany Zachód może zająć nawet 96,35 GB pamięci dyskowej, nie wliczając w to day one patcha. To zawrotnie dużo, zważając na korzystanie z technologii Kraken, która znacząco zmniejsza wielkość danych na piątym “Pleju”.

Jako że najnowsze dzieło twórców z Guerilla Games jest w produkcji także na ubiegłą generację konsol, należy założyć, że tamtejsze wydanie będzie zajmować jeszcze więcej. Ciężko określić dokładnie, ale spodziewałbym się nawet do około 30-40 GB różnicy.

Uwaga – wraz z wielkością rozmiaru gry świat obiegły także wieści na temat daty rozpoczęcia się pre-loadu. Grę będzie można pobrać na sprzęt już tydzień przed jej oficjalnym debiutem, czyli od 11 lutego 2022 roku.

Premiera Horizon Forbidden West odbędzie się 18 lutego 2022 roku. Tytuł zmierza jedynie na PS4 i PS5. Być może w przyszłości również powstanie port na PC, tak samo jak w przypadku “jedynki”, choć obecnie na ten temat nie są znane jakiekolwiek informacje.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie