Horizon Call of the Mountain i Resident Evil Village VR wyglądają piorunująco dobrze. Zobaczcie gameplay

PS VR2 - PlayStation pokazuje cały line-up gier startowych. Jest dobrze?
Newsy PS5

W sieci pojawił się nowy materiał z rozgrywki Horizon Call of the Mountain oraz Resident Evil Village VR. Oba tytuły robią wrażenie.

Jeśli gry VR wciąż kojarzą Wam się z prostą grafiką i niezbyt złożoną rozgrywką, wspomniane produkcje raczej rozwieją tę iluzję. Horizon Call of the Mountain jest ambitną przygodą w świecie robo-dinozaurów, a Resident Evil Village VR to prawie ta sama gra, co oryginał, ale z nowymi funkcjami przygotowanymi na potrzeby wirtualnej rzeczywistości.

Na materiale zaprezentowano nowe fragmenty rozgrywki spin-offu serii Guerilla Games. Możemy rzucić okiem na wspinaczkę, walkę z mechanicznymi dinozaurami, interakcję z otoczeniem oraz oczywiście eksplorację.

Prezentacja Resident Evil Village VR pozwala rzucić okiem na to, jak zmienił się horror od Capcom na PS VR2. Produkcja zaskakuje oprawą i trzeba przyznać, że wygląda na pierwszy rzut oka tak samo, jak jej siostra ze standardowych platform do grania.

Trzeba przyznać, że moc PS VR2 robi na razie spore wrażenie. Choć oczywiście początkowo mało które produkcje zbliżą się poziomem oprawy do Call of the Mountain i ósmego Residenta, już teraz widać, że platforma Sony pozwoli deweloperom na dużo więcej swobody w tworzeniu gier niż na przykład Meta Quest 2.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie