Tego się po Hogwarts Legacy nie spodziewałem. W grze będzie można zabijać

Hogwarts Legacy - zgarnijcie darmowe, limitowane przedmioty do gry
PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Hogwarts Legacy wygląda jak dość niewinna gra dla fanów Harry’ego Pottera. Okazuje się jednak, że będzie można w niej uśmiercić żywą istotę.

Wszystko za sprawą jednego z Zaklęć Niewybaczalnych obecnych w świecie gry. Zgadliście – postać gracza będzie mogła używać Avada Kedavra. Nie wiemy, na jakich warunkach i czy będzie ono mogło zostać wycelowane w każdą żywą postać w grze, ale potwierdzono, że takowe zaklęcie się pojawi. Fragment gry prezentujący jego użycie można było dostrzec w opublikowanym niedawno pokazie rozgrywki – wycinek ten znajdziecie poniżej.

Widok ucznia Hogwartu zabijającego swojego przeciwnika jest… cóż, niecodzienny. Fani książek i filmów nie przywykli do takich obrazków, choć pamiętajmy, że akcja Hogwarts Legacy rozgrywa się na długo przed tym, co wyczytaliśmy na kartach dzieł J. K. Rowling i obejrzeliśmy na ekranach kin oraz telewizorów. Być może taki stan rzeczy będzie (lub już jest w odmętach lore świata Rowling) uzasadniony.

Nowa produkcja Avalanche Software zadebiutuje w święta bieżącego roku – nie ujawniono dokładnej daty premiery. Zagramy w nią na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X oraz S i Nintendo Switch.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie