Hogwarts Legacy jako FPS? Tak, teraz to możliwe, a efekt jest całkiem niezły

Hogwarts Legacy dostało moda FPP i fani mogą być zachwyceni
Newsy PC

Hogwarts Legacy wbrew pozorom nie stało się rzeczywistym FPS-em, ale nowy mod jest najbliższy temu, czym można określić perspektywę FPP.

Hogwarts Legacy jest zasadniczo standardowym przykładem gry akcji w otwartym świecie z elementami RPG. Nie dostaliśmy rzeczywistego RPG-a, ale tytuł i tak okazał się zainteresować fanów i bić rekordy. Gracze są zachwyceni wykreowanym przez deweloperów światem, który bezpośrednio nawiązuje do książek czy filmów z cyklu Harry Potter.

Świat ten zwiedzamy z widoku TPP, ale wiele osób twierdzi, że to właśnie kamera FPP daje „prawdziwą” immersję. Tytuł od Avalanche Software i tak jest zaskakująco immersyjny, ale jeżeli chcieliście zagrać w perspektywie nieco bardziej FPP, mam dla Was dobrą wiadomość. Powstał nowy mod umożliwiający dokładniejszy wpływ na pracę kamery niż jedynie ustawienie FOV-a w grze. Szkoda tylko, że nie jest to jeszcze FPS pełną gębą.

Tak, modyfikacja pozwala na wykorzystanie widoku „pseudo FPP”. Postać gracza staje się wtedy niemal niewidzialna, a kamera zaczyna wisieć tuż nad głową bohatera. Wygląda to nieźle, choć w trakcie walki możemy zauważyć ruszające się u dołu „cienie”. Mimo wszystko może to być odpowiednia modyfikacja dla tych, którzy przeszli już grę i chcieliby ją poznać z innej perspektywy. Z drugiej strony narzędzie pozwala na swobodniejsze zarządzanie kamerą, więc także i gracze narzekający na jej „bliskość” mogą się zabawić ustawieniami. Moda pobierzecie z tego miejsca.

Szkoda tylko, że mod także cierpi na przywary każdego dzisiejszego FPS-a i nie tylko. Okazuje się bowiem, że gry oszukiwały nas perspektywą przez cały czas i może się to wkrótce zmienić. Więcej o potencjalnej rewolucji przeczytacie tutaj.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie