Nawet 200 graczy naraz w Hogwarts Legacy multiplayer. Gameplay oszałamia

Hogwarts Legacy - 200 graczy naraz przez multiplayer. Mod imponuje
Newsy PC

Hogwarts Legacy może doczekać się przełomowej modyfikacji. Zanim jednak HogWarp wyjdzie, trzeba przeprowadzić testy. Ostatnie zakończyły się zgodnie z oczekiwaniami.

Ale co to w ogóle znaczy „zgodnie z oczekiwaniami”? No wiecie – czego innego można spodziewać się po modzie dodającym do jednej rozgrywki naraz aż 200 osób? Chyba każdy wie, że pojawią się problemy z połączeniem, drastyczne spadki płynności i zapewne dziesiątki innych, pomniejszych bugów. Tak też się stało, ale nie oznacza to wcale nic złego.

O ambitnym modzie do hitowej gry od Avalanche Software pisaliśmy już wcześniej. Wtedy udało się grać dwóm osobom naraz w jednej rozgrywce. Twórcy jednak nie spoczęli na laurach. Przed wydaniem moda trzeba go testować, a jak dokonać tego lepiej niż przeładować serwer, potencjalnie powodując totalne wysypanie się gry dla większości graczy? Rzućcie okiem na gameplay z testowego wydarzenia.

Jest w sumie dwojako. Z pewnością niezmiernie imponuje sam fakt, iż udało się wrzucić tyle osób do jednej tylko rozgrywki. Nie ma jednak aż takiej tragedii – niektórzy gracze zgłaszali wywalanie gry i zapewne większość doświadczyła spadku fpsów, ale to tyle. Ba, na wideo powyżej widać, że faktycznie da się nawet tak grać. Twórcy zapowiadają przede wszystkim skupienie się na płynności i optymalizacji. Jeżeli to się uda – być może dostaniemy coś na wzór Hogwarts Legacy/Harry Potter MMO, za co absolutnie nie byłbym zły.

HogWarp ma pozwalać na zabawę naraz grupie osób w jednej rozgrywce. Moderzy nie chcą jedynie umożliwiać wspólnej eksploracji, ale też wykonywanie zadań, także w wątku głównym. Wtedy jednak każdy z graczy musi mieć ustawiony ten sam quest w tym samym momencie. Potencjalnej daty premiery działającej wersji nie znamy, ale z pewnością czekamy na nowe informacje w tej sprawie.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie