Mnóstwo rozgrywki z Hogwarts Legacy. Ależ ta gra świetnie się zapowiada

Hogwarts Legacy dostało mnóstwo rozgrywki. Opad szczęki gwarantowany
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Hogwarts Legacy debiutuje już niebawem, a w internecie pojawiło się mnóstwo gameplayów. Te przedstawiają pierwsze godziny gry lub misje z jej środka.

Już 10 lutego 2023 roku (lub wcześniej, zależnie od pre-orderów) fani Harry’ego Pottera z całego świata będą mogli zanurzyć się w nowej grze RPG. NIe da się ukryć, że nadzieje są spore. Czy jednak twórcom uda się je spełnić?

Hogwarts Legacy na nowych fragmentach rozgrywki

Jak tak oglądam nowe gameplaye dostępne w internecie – uważam, że jak najbardziej. Avalanche Software może faktycznie wydać niezwykle ambitnego i bogatego RPG-a w świecie nieeksploatowanym w grach wideo tak, jak na to zasługuje. Jasne, nowa gra nie ma Harry’ego Pottera, ale nie znaczy to, że gracze nie będą się świetnie bawić. Mocno się tym wszystkim zachwycam, ale nie zgodzę się z tymi, którzy uważają, że to źle.

W każdym razie wygląda na to, że wielu graczy jest zainteresowanych pozycją, nawet mimo otaczających ją kontrowersji. Z okazji debiutu, który nastanie lada moment, do sieci trafiło mnóstwo nowych materiałów z gry. Tajemnic już nie ma – wyraźnie możemy zobaczyć, jak prezentuje się tytuł. Pod wieloma względami może to być spełnienie marzeń fanów uniwersum Wizarding World.

Idealnie jednak nie jest. Mamy tu dość średnią mimikę i miejscami odstającą od współczesności grafikę. To jednak tylko detale, a przynajmniej dla mnie – nie zwracam aż takiej uwagi na aspekty wizualne, jeżeli gameplay mówi sam za siebie. Tym razem może tak właśnie się stać. W końcu to gra RPG, która zaoferować ma sporo możliwości i mechanik. Nie ma więc mowy o samej tylko walce, ale równie istotne stanie się zwiedzanie świata, eksploracja, poznawanie nowych towarzyszy, a dostaniemy nawet możliwość uprawy roślin, dbania o fantastyczne zwierzęta i ulepszania naszego pokoju.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie