Hellboy 3 nadal w pamięci aktora. Ron Perlman chce dokończyć serię Guillermo del Toro

Ron Perlman w filmie Hellboy
Baza filmów Baza postaci Filmy Filmy i seriale Newsy

Ron Perlman trwale zapisał się w pamięci fanów doskonałą rolą Hellboya. Teraz mówi o tym, czy Hellboy 3 ma jeszcze szanse na nakręcenie.

Perlman to dla wielu (w tym zresztą autorki niniejszego wpisu) „jedyny słuszny” Hellboy. Film z jego udziałem z 2004 roku oraz kontynuacja z 2008 wysoko ustawiły poprzeczkę, której reboot z 2019 roku z Davidem Harbourem w tytułowej roli najzwyczajniej nie dał rady strącić. Dwa filmy w reżyserii Guillermo del Toro nie są oczywiście na poziomie dzisiejszych widowisk o superbohaterach, ale mają w sobie swoistą magię – a tej nie da się zastąpić nawet najlepszymi efektami specjalnymi.

Hellboy 3 przez wiele lat był w planach, których niestety nie udało się zrealizować. O kontynuacji mówiono już w 2008 roku po sukcesie kasowym drugiej części. Przez lata jednak film odkładano, aż wreszcie zrezygnowano z niego całkowicie blisko 10 lat później. Jak się jednak okazuje, Ron Perlman – mimo doskonale toczącej się kariery – nie zapomniał o swojej roli z początków XXI wieku i uważa wręcz, że należy ją przywołać:

„Czy jestem chętny do zrobienia Hellboya 3? Nie, mam pie***e 71 lat. Ale to należy się fanom i powinniśmy to zrobić, bo to by było doskonałe zamknięcie. Więc, Guillermo, jeśli to czytasz, nie skończyłem się do ciebie dobijać, żebyśmy to, k***a, zrobili.”

Czy Hellboy 3 wreszcie powstanie?

Trudno niestety powiedzieć, czy szanse na kontynuację są realne. Od premiery drugiej części Hellboya minęło wiele lat; w tym czasie ukazał się zresztą nieudany reboot ze wspomnianym już Davidem Harbourem. Kino komiksowe ma się doskonale i bez naszego demona. Z tego względu może być trudno znaleźć pieniądze na realizację stosunkowo dużego projektu, który zakończyłby erę Hellboya-Perlmana. Z drugiej strony przywiązanie aktora do postaci i gotowość do poświęcenia się jest czymś, co warto byłoby docenić. Osobiście trzymam kciuki i liczę na to, że Guillermo del Toro raz jeszcze pokaże, iż nie rezygnuje tak łatwo ze swoich pomysłów.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie