H1Z1 umożliwi graczom kształtowanie zasad rozgrywki

Tytuł pozwoli bowiem na dokonywanie zmian ustawień na serwerach.

Osoby, które spędzą przy grze MMO od Sony przynajmniej 5 godzin otrzymają żeton, który pozwoli rozpocząć głosowanie w kwestii wprowadzenia określonych decyzji wpływających na mechanikę produkcji. W ciągu jednego roku gracze otrzymają jednakże tylko jeden żeton. Aby zdobyć ich więcej będziemy musieli sięgnąć do portfela. Co ciekawe jeśli postulowane przez nas zmiany okażą się być dobrym rozwiązaniem, twórcy zwrócą nam pieniądze jakie przeznaczyliśmy na żetony

Producentom z Sony Online Entertainment bardzo zależy aby gracz czuł się w trakcie zabawy odizolowany. Ich zdaniem uda się to osiągnąć dzięki niezwykle obszernym połaciom terenu, które przyjdzie nam eksplorować. Spotkania z innymi ludźmi mają więc być bardzo emocjonujące. Nigdy bowiem nie będziemy pewni czy napotkana postać okaże się nastawiona przyjaźnie, czy też będzie skłonna pozbawić nas życia i zasobów.

Produkcja osadzona w USA ogarniętych plagą żywych trupów, bazująca na modelu free to play pojawi się zarówno na PC oraz PS4. Edycja przeznaczona na komputery ukaże się jednak szybciej. Osoby zainteresowane uzyskaniem dostępu do jeszcze nieukończonej, wczesnej wersji gry będą musiały zapłacić kwotę wynoszącą około 60 zł.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.