GTA VI obiektem gigantycznej współpracy z PlayStation? Pojawić się ma zestaw z PS5 Pro

GTA VI i gigantyczna współpraca z PlayStation. Zestaw z PS5 Pro?
Newsy PC PS5 Xbox Series

W sieci pojawiły się niepotwierdzone informacje, jakoby to PlayStation miało ekskluzywne prawa marketingowe do GTA VI. Co więcej, gra dostać ma swój własny zestaw z PS5 Pro.

Czy Sony w ten sposób chciałoby ugrać coś dla siebie, gdy Microsoft w końcu przejął Activision Blizzard? Możemy jedynie przypuszczać, bo mówimy o niepotwierdzonych przeciekach. Pochodzą one jednak od ex-dewelopera Alexa Smitha współpracującego z Bend Studio (twórcy Days Gone), Deviation Games i Ember Lab. Teoretycznie może więc się wydawać, że to zaufane źródło.

GTA VI z nastawieniem na PS5, a nawet PS5 Pro

Mimo wszystko radzę podchodzić do tych rewelacji z przymrużeniem oka. Co nie znaczy, że nie są ciekawe. Były pracownik studiów pod egidą PlayStation wyjaśnia na Twitterze, że wedle jego informacji to właśnie japoński gigant ma mieć ekskluzywne prawa marketingowe do reklamowania GTA VI. W jego odczuciu oznacza to, że nowy tytuł Rockstar Games może doczekać się specjalnych atrakcji i mocniejszego promowania właśnie w wersji na tę konsolę.

Co więcej, Alex Smith jest zdania, że gra ma doczekać się nawet zestawu z PS5 Pro. Brzmi może trochę zaskakująco, ale trzeba pamiętać, że już PlayStation 3 miało swojego własnego bundle’a z GTA V.

PlayStation będzie miało prawa marketingowe do GTA VI na PS5. Ponadto gra nie zostanie wydana jednocześnie na PC i konsole, a na PC rok później. PlayStation już myśli o zestawie z PS5 PRO.

napisał na Twitterze deweloper

Taka współpraca mogła znacząco przełożyć się na sprzedaż właśnie konsol Sony. Jeśli tytuł zadebiutuje w okolicach premiery potencjalnego Pro, oznacza to, że już na starcie kolejna iteracja flagowca może liczyć na potężny zastrzyk zainteresowania. Smith dodaje również, że gra na PC ukaże się z opóźnieniem, ale to już akurat wiemy.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie