Zobaczcie, jak szybko wczytuje się GTA V na PS5. Wersja z PS4 wypada blado

Trevor bawi się zapalniczką w GTA V
PS4 PS5

W sieci pojawiło się porównanie czasów wczytywania GTA V na PlayStation 5 i PlayStation 4. Dysk SSD najnowszej konsoli Sony znów znacznie skraca czas potrzebny na wejście do rozgrywki.

Pierwsze porównania wskazują, że gra na PS5 może uruchomić się nawet 75% szybciej względem wersji z PS4. Różnica jest więc gigantyczna, ale warto lepiej to sobie zobrazować.

Na przykładzie z poniższego materiału widzimy, że wczytanie gry w przypadku uruchomienia trybu dla pojedynczego gracza na PS4 zajmuje dokładnie 2 minuty i 6 sekund. Na PS5 tytuł wczytuje się już tylko 18 sekund. Robi wrażenie, a pozostałe przykłady też ujawniają zadowalające wyniki.

Jeśli zechcemy powtórzyć ukończoną wcześniej misję, na PS4 będzie się ona wczytywać 17 sekund, a na PS5 tylko 5 sekund. To jednak nie najbardziej imponujący przykład.

Jeśli zechcemy rozpocząć grę całkiem od nowa, na PS4 poczekamy aż 2 minuty i 18 sekund na wczytanie się rozgrywki. Jeśli uruchomimy grę w wersji na PS5, będziemy musieli poczekać 11 sekund.

Choć GTA V może nie zachwycać ulepszeniami oprawy na PS5, trudno odmówić tej wersji gry innych udoskonaleń. Wsparcie DualSense i wykorzystanie potencjału dysku SSD konsoli to te najważniejsze z nich.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie