Szczegóły DualSense w GTA V na PS5. Odczujemy nawet zmiany nawierzchni

GTA V i kontroler DualSense
PS5

Rockstar Games niedawno podzieliło się kolejnymi szczegółami GTA V na PlayStation 5. Wraz z informacjami o trybach działania, ujawniono też konkrety dotyczące kontrolera DualSense.

Deweloperzy zapewniają, że pad pozwoli nam jeszcze bardziej zbliżyć się do świata przedstawionego. Dzięki DualSense mamy poczuć zmiany na nawierzchni, a także efekty pogodowe. Dodatkowo funkcje haptyczne zareagują na wybuchy i obrażenia, jakie odniesie nasza postać. Brzmi to jak coś, do czego przywykli już posiadacze PS5, ale z drugiej strony wszyscy wiemy, że obietnice to jedno, a ich realizacja to inna sprawa. Mało kiedy DualSense zrobił na mnie takie wrażenie, jak przy opadach deszczu w Returnal. Oby Rockstar Games dobrze wykorzystało najnowszy kontroler od Sony.

GTA V wesprze też inne specjalne funkcje PlayStation 5. Potwierdzono, że gra zaoferuje bardzo krótkie czasy wczytywania rozgrywki. Patrząc na „standardowe” czasy ładowania Grand Theft Auto V, ta zmiana może mieć większe znaczenie niż mogłoby się wydawać. Do dziś pamiętam kilkudziesięciosekundowe ekrany wczytywania z wcześniejszych wersji gry.

GTA V zadebiutuje na PS5 i Xbox Series już 15 marca. Jeśli jesteście subskrybentami PS Plus, z next-genową wersją GTA Online będziecie mogli zapoznać się całkowicie za darmo.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie