GTA V - Michael, Franklin i Trevor

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Oto ile kopii GTA V trafiło do graczy. Rekordów nie brakuje, a to jeszcze nie koniec

Take-Two potwierdziło, ile egzemplarzy GTA V sprzedano. Liczby, jak to w przypadku GTA, robią wrażenie i Rockstar może być z siebie dumne.

W maju bieżącego roku informowaliśmy, że Grand Theft Auto V rozeszło się w 145 milionach egzemplarzy. To ogromna liczba, która stale rośnie. Wydawca gry podzielił się kolejnymi informacjami o sprzedaży hitu.

Jak podaje Video Games Chronicle, Take-Two potwierdziło w trakcie podsumowania finansowego, że sprzedano już 150 milionów kopii GTA V. Pięć milionów sprzedanych gier w zaledwie cztery miesiące to doprawdy ogromna liczba. Dla kontekstu warto dodać chociażby, że przyzwoite The Outer Worlds sprzedało się w jedynie czterech milionach egzemplarzy od dnia debiutu. Wynik piątego GTA jest wręcz abstrakcyjnie duży.

Co więcej, gra jest też produkcją, która osiągnęła wynik sprzedaży rzędu miliarda dolarów najszybciej w historii. Nie dotyczy to tylko samego rynku gier wideo, ale również wszystkich innych segmentów branży rozrywkowej.

Jakby tego mało, dzieło Rockstar Games może pochwalić się jeszcze jednym rekordem. To najlepiej sprzedająca się gra dekady w USA, a przynajmniej tak wskazują dane firmy NPD Group, na których bazuje VGC.

Na sukces GTA V wpłynęła cała masa czynników. Te dwa najistotniejsze to GTA Online oraz fakt, że gra ukazała się na dwóch generacjach konsol, a przed nią premiera na PS5 i Xbox Series. Pewne jest, że Grand Theft Auto V pobije jeszcze niejeden rekord. To tylko kwestia czasu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się