Gry warte 500 tysięcy dolarów na śmietnik. Fatalny dzień dla kolekcjonera

0 komentarzy

Pewien kolekcjoner powierzył drogocenne gry swojej matce. Niestety, wyszedł na tym tragicznie i stracił całą swoją kolekcję.

Kolekcjonerzy gier wideo nie mają łatwego życia. Zdecydowanie nie jest to tanie hobby, a w szczególności kiedy ktoś dba o swoje nabytki. Niedawno najcenniejszą produkcją na świecie okrzyknięto Super Mario Bros 3, którego nierozpakowane wydanie zostało wycenione na astronomiczną kwotę.

Wyobraźmy sobie jednak sytuację, w której posiadamy kolekcję wartą pół miliona dolarów i powierzamy opiekę nad nią naszej matce, a ta po prostu wyrzuca wszystko do śmieci. Brzmi niewiarygodnie? Cóż, taki właśnie los spotkał jednego z pechowych kolekcjonerów gier wideo.

Mężczyzna pracuje w sklepie z grami i przez lata zgromadził wiele wartościowych produkcji na PS1, z czego połowa była zafoliowana. Taka kolekcja to solidne zabezpieczenie finansowe na przyszłość.

Pech chciał, że zostawił swoje zbiory w domu swojej matki, a ta nieświadomie wyrzuciła wszystko na śmietnik. Wraz z grami zutylizowano wiele wartościowych sprzętów retro, w tym wiele modeli Atari, komplet konsol SEGA i sporo innych kolekcjonerskich perełek.

Emocje towarzyszące odkryciu tego faktu przez rzeczonego kolekcjonera możemy sobie tylko wyobrazić. W najlepszym przypadku część z produkcji i sprzętów została odratowana przez przypadkowe osoby, które akurat się na nie natknęły przechodząc ulicą.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się