PlayStation stworzy nowe gry jednocześnie na PS5 i PC! Wiemy już jakie

The Last of Us Part I powstało, bo oryginał
Newsy PC PS4 PS5

Sony idzie o krok dalej w wypuszczeniu gier na dwie platformy jednocześnie. PS5 i PC będą coraz bardziej podobne?

Nie do końca, bo chodzi o gry typu live-action. Otóż haj twierdzi szef Sony Herman Hulst, tego rodzaju produkcje mają debiutować w tym samym czasie na PC oraz PlayStation. To spory przełom, ale jednak nie na tyle, aby twierdzić, że PS traci gry na wyłączność.

Jak podkreśla Hulst, produkcje single-player nadal będą najpierw ukazywać się na PlayStation 5, a poźniej dopiero na komputerach. Znamy już to z przykładów takich jak Days Gone, Uncharted, czy Horizon Zero Dawn.

Co innego jeśli chodzi o produkcje sieciowe. Na razie ciężko znaleźć coś takiego na horyzoncie typowo od PlayStation Studios. Oprócz rzecz jasna nadciągającego The Last of Us Frakcje.

Ciekawe jak sytuacja dalej się rozwinie, ale widać wyraźnie, że Sony coraz bardziej zerka okiem na rynek PC i dywersyfikuje swoje przychody.

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie