Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Gry AAA na PS5 będą droższe w produkcji. Czy przełoży się to na ceny gier?

Nowa technologia pozwoli budować bardziej realistyczne światy, ale żeby uzyskać zadowalający efekt, deweloperzy będą musieli zwiększyć koszty produkcji gier AAA. Może się to przełożyć na to, ile zapłacimy za gry na PS5.

Pamiętacie jeszcze pokaz technologii Unreal Engine 5, który został przedstawiony na PS5? Grafika na filmiku wygląda naprawdę świetnie, ale wielu graczy zaczęło się też zastanawiać, jak drogie i czasochłonne będzie wyprodukowanie gier, które mają zbliżyć się do realizmu. Wiadomo, że tytuły z drugiej i trzeciej ligi nie skorzystają z takich fajerwerków, ale te największe produkcje?

Gry na PS5 – te największe będą wymagać więcej pracy

Jim Ryan, prezes Sony interactive Entertainment, tak komentuje sprawę na łamach serwisu Gamesindustry:

Myślę, że w zakresie, w jakim technologia ta pozwala grafice stać się bardziej interesującą i realistyczna, [gry] staną się nieco bardziej kapitałochłonne w produkcji i będą wymagały nieco większych zespołów producenckich. Tak więc, uważamy, że prawdopodobnie nastąpi wzrost budżetów rozwojowych.

Ryan dodaje, że nie sądzi, że będzie to olbrzymi wzrost, a Sony dąży do tego, by powstawało więcej gier w krótszym czasie. – Jeśli uda nam się dotrzymać kroku prawdopodobnemu wzrostowi kosztów rozwoju, przemysł może dalej prosperować – zaznacza.

Istnieje zatem możliwość, że ceny gier na PS5 będą nieco wyższe od gier na PlayStation 4 ze względu na nieznaczny wzrost budżetów produkcji.

Przypominamy, że pierwszy pokaz gier na PlayStation 5 miał zostać przeprowadzony 4 czerwca, jednak ze względu na sytuację w USA (zamieszki po śmierci czarnoskórego mężczyzny po brutalnej interwencji białoskórego policjanta) wydarzenie zostało odwołane.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się