Grey Goo Definitive Edition z polską datą premiery

Coś dla strategów lubujących się w klimatach science fiction.

Wydawnictwo Techland ogłasza, że już 14 kwietnia na sklepowych półkach pojawi się Grey Goo Definitive Edition – strategia czasu rzeczywistego utrzymana w klimatach science fiction. Gra przywołuje na myśl złotą erę RTS’ów, gdyż założyciele zespołu deweloperskiego, który odpowiada za Grey Goo, to jednocześnie twórcy kultowego Command&Conquer.


Grey Goo Definitive Edition będzie dostępne na polskim rynku już w połowie kwietnia na platformę PC w cenie 79,90 zł, w polskiej wersji językowej. Rozwinięcie Definitive Edition oznacza, że gracz otrzyma zestaw składający się z:

  • Grey Goo – podstawowa wersja gry
  • Grey Goo – Emergence Campaign oraz Descent of the Shroud (DLC)
  • Grey Goo – soundtrack
  • Nowe jednostki – Ludzie, rasa obcych Beta oraz mordercze nanoboty Materia
  • Misja 16: “Herald of Silence”
  • Nowy multiplayer.

To niezwykle przyjemne uczucie móc dostarczać graczom, tak wysoko oceniane gry jak Grey Goo. Przygotowaliśmy dla graczy bardzo obszerną zawartość, którą nazwaliśmy Definitive Edition. Projektując okładkę chcieliśmy podkreślić obecność nowej kampanii oraz frakcji. Nowym przeciwnikiem są fantomy o wielu nazwach i zdecydowanie najbardziej zabójczy z wrogów. Dotąd jedynym sposobem na przetrwanie spotkania z tą rasą była ucieczka. W Grey Goo Definitive Edition gracz stawi im czoła – komentuje Grzegorz Wilczek, Brand Manager Wydawnictwa Techland.

Grey Goo łączy w sobie mechanizmy klasycznych RTS-ów z nowoczesnym interfejsem, oprawą, a także z niespotykanym dotąd rozmachem. Gra osadzona jest w odległej przyszłości, pięćset lat po tym, jak ludzkość rozpoczęła kolonizację innych systemów gwiezdnych. Akcja toczy się na planecie Ekosystem 9. Gracz może wybrać jedną z frakcji. Decyduje między mistrzami ofensywy – Ludzkość, dumną i wszechobecną rasą obcych nazwaną Beta oraz Materia – mordercze nanoboty, chętne unicestwić wszystko, co stanie na ich drodze.

Nowością jest frakcja Shroud – forma życia określana najczęściej jako nieznani. Shroud to pasożyt z coraz większym apetytem na energię, rasa będąca w stanie pochłonąć całą planetę. Beta oraz Materia ukrywała się przed tym przeciwnikiem od pokoleń. W Grey Goo Definitive Edition będziemy świadkami decydującego starcia tych tytanów.

Gracz gromadząc surowce, buduje potęgę swojej armii oraz rozwija bazy, rozgrywa kolejne bitwy o niepodzielną władzę w galaktyce. Każda z grup posiada unikalny system jednostek, budowli czy technologii.

Grey Goo Definitive Edition
Grey Goo Definitive Edition

Źródło: Techland

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 Shares
Share
+1
Tweet