Kolejna znana seria trafi z PlayStation na PC? “Sądzę, że tak”

Gran Turismo 7 nowe samochody aktualizacja 1.15
Newsy PC PS5

Kazunori Yamauchi, twórcy popularnej serii gier wyścigowych Gran Turismo jasno podał, jakie ma plan wobec marki.

Serwis GTPlanet miał okazję porozmawiać z twórcą serii Gran Turismo. Kazunori Yamauchi wyjawił, że przygląda się wydaniu GT na PC. Byłby to naturalny krok, biorąc pod uwagę fakt, że ostatnio sporo ekskluzywnych gier z PlayStation, pojawiło się na komputerach. Mowa o Days Gone, Uncharted, czy God of War.

Redakcja GTPlanet jasno zapytała, czy Gran Turismo będzie na PC:

Tak, sądzę że tak. Gran Turismo to bardzo dopracowany tytuł. Niewiele jest platform, na których można uruchomić grę w natywnej rozdzielczości 4K/60 kl., więc jednym ze sposobów, w jaki to umożliwiamy, jest zawężenie platform. Nie jest to łatwy temat, ale oczywiście przyglądamy się temu i rozważamy.

twierdzi Yamauchi

Wygląda więc na to, że Gran Turismo może pojawić się na PC, ale musi być spełniony jeden warunek. Gra powinno chodzić idealnie, zapewniając wysoką rozdzielczości i stałą liczbę klatek na sekundę. W przypadku PC może to być problem, bowiem wszystko tutaj zależy od konfiguracji sprzętowej. Z drugiej strony, udało się to już zrobić z innymi grami.

Ciekawe, jakie jeszcze gry pojawią się z PlayStation na PC? The Last of Us sądzicie, że będzie następne?

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie